Доколку останете без идеи за стајлинг, секогаш внимавајте на комбинациите на Брижит Макрон. Никогаш не греши.

Објавил: admin@magazin | 7 октомври, 2020 20:36

Брижит Макрон знае како да ги воодушеви модните критичари: Во овој стајлинг секоја жена изгледа барем 5 кг послаба(ФОТО)

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Првата дама на Франција, Брижит Макрон и нејзиниот сопруг Емануел го посетија центарот за лица со попреченост и по тој повод докажа дека никој и нема рамен кога станува збор за модата.

Треба да учиме од неа. Секој нејзин стајлинг е вистинска инспирација, а овој е совршен за одење на работа. 

Секогаш модерна и елегантна !!!

Ќе привлечете големо внимание кога ќе се облечете вака.

Црно-сивата комбинација е секогаш полн погодок, овие бои никогаш нема да излезат од мода, а на сите им изгледаат одлично.

Малку подолгата јакна ќе ги покрие сите можни несовршености на вашето тело, а тесните фармерки ќе направат нозете да изгледаат потенки. Вертикалните ленти на јакната исто така придонесуваат фигурата да изгледа потенка и хармонична, додека златните детали даваат доза на елеганција.

Доколку останете без идеи за стајлинг, секогаш внимавајте на комбинациите на Брижит Макрон. Никогаш не греши.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Стил

Градот Скопје посветено работи на обезбедување на функционална животна средина за граѓаните во Скопје, која ќе подразбира квалитетна инфраструктура со доволно зеленило, со цел граѓаните да можат со уживање да ги спроведуваат своите редовни секојдневни активности.

ГРАД СКОПЈЕ УРЕДУВА УШТЕ ЕДЕН НОВ ЗЕЛЕН СКВЕР ВО АЕРОДРОМ

Денеска започнува уредувањето на последната од вкупно 4 локации кои се дел од иницијативата...

Моделот што го носеше убавата струмичанка се истакнува со еден ефектен детаљ – прерамка само на едно раме, а токму тоа важи за водечки тренд и ова лето.

Ќерката на Зоран Заев со овој модел на кocтим за капење ги сpyши СОЦИЈАЛНИТЕ мрежи – еве зошто го обожаваат сите!

Ќерката на премиерот Зоран Заев, Александра Заева покажа пред своите верни следбеници...

Веста за нејзината трансформација ја сподели нејзиниот долгогодишен стилист Драган Гоцев- Даци, од Струмица.

ЗОРИЦА ЗАЕВА НЕ Е ПОВЕЌЕ ЦРНОКОСА: После долги години ја смени бојата на својата коса(ФОТО)

Зорица Заева, сопругата на лидерот на СДСМ, конечно реши да ја смени бојата на својата...