Стинг повторно во Скопје наредната година на 2 јули - 2019 година. Музичкиот спектакл ќе се одржи во арената "Филип Втори".

Објавил: Сара Фемина | 17 декември, 2018 19:07

Британскиот музичар “Стинг” повторно во Македонија 2 јули – 2019

Фото/Текст извор: ©онлине магаѕин

Авалон продукција повторно ќе го донесе Стинг во Скопје. На 2 јуни наредната година на „Филип Втори” арената ќе настапи Стинг во рамките на турнејата „Моите песни“.

Музичката светска рок ѕвезда Стинг,  ќе презентира уште еден незаборавен спектакл во Скопје пред Македонската публика, наредната 2019 година.

Во рамките на својата 57th & 9th турнеја го посети Скопје. На 15 Октомври 2017 одржа концерт пред околу 3000 посетители во Вип арената.

Влезниците ќе бидат пуштени во продажба во среда (19 декември) во 9 часот наутро, а цените ќе се објават вечерва во 21 часот.Авалон продукција во 2019 година во Скопје ќе ги донесе и Лени Кравиц и Ерос Рамацоти. Во декември 2014 година, Стинг бил еден од добитниците на традиционалните признанија што ги доделува Центарот за сценски уметници „Џон Ф. Кенеди“. На церемонијата, одржана во Белата куќа, наградата му ја врачил американскиот претседател Барак Обама.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Концерти

Советниците од Општина Охрид на последната седница речиси едногласно одлучија веќе да не се издвојуваат општински пари за кофинансирање на концерти на балкански естрадни ѕвезди

Нема веќе ЦЕЦА на државен трошок, Охрид не дава повеќе општински пари!

Советниците од Општина Охрид на последната седница речиси едногласно одлучија веќе...

Aвтор на песната и аранжманот се на добро познатиот соработник на Лозановски, Лазар Цветковски додека пак текстот го напиша Магдалена Цветковска

ВИДЕО: Морници ќе ве полазат од емотивниот текст на новата песна на Лозановски

Момчето со прекрасен глас, кое на 23 март ќе ја собере својата многубројна публика во...

Во џез формацијата Сетстат, членуваат: Владан Дробицки – тромбон, Павел Дробицки -бас, Панче Бујуклиев -клавијатури, Гоце Наумов – тапани и Васко Бојаџиски – саксофон.

Kонцертна промоција на нов албум од „Сетстат“ во Станица 26

На 15ти март, со почеток во 21 часот, во ноќниот клуб Станица 26, закажана е концертна промоција...

(ВИДЕО) Во пресрет на премиерната средба со македонската публика, славниот Андре Руи денеска испрати и специјален видео поздрав за своите фанови во Македонија,

Светската ѕвезда Андре Риу на концерт со Македонско девојче!

На 6-ти јуни 2019 во четврток и за прв пат во Македонија, концерт во живо на кој маестралниот...