Ана Брнабиќ на Твитер, пренесува Б92 сподели фотографии од заедничката средба и прошетката каде премиерите беа заедно со нивните партнери.

Објавил: Сара Фемина | 9 септември, 2019 14:56

ЉУБОВНИ СТРАСТИ: Брнабиќ и партнерката на дружба со премиерот на Луксембург и неговиот сопруг!

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Српската премиерка Ана Брнабиќ и нејзината партнерка Милица Ѓуриќ, за време на посетата на Луксембург беа угостени од премиерот Гзавија Бетел и неговиот сопруг.

Како што пренесува пренесува Б92 Ана Брнабиќ на Твитер, објави фотографии од заедничката средба каде премиерите беа заедно со нивните емотивни партнери.

Премиерката на Србија е во дводневна посета на Луксембург.

Партнерката на Ана Брнабиќ, претседателката на Владата на Србија, во февруари роди машко бебе во една белградска болница.

Милица синот го добила со вонтелесно оплодување, а поради бременоста последниве месеци не се појавуваше со Ана Брнабиќ во јавноста.

Српската премиерка Ана Брнабиќ после 9 години љубовна врска со докторката Милица Ѓуриќ, вчера постанаа родители на машко дете, кое му дадоа име Игор. Милица имала желба да се одмара и ужива во приватноста и за тоа добила голема поддршка, од нејзината долгогодишна партнерка Ана Брнабиќ.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Тогаш тој изјавил  дека не изгубил пациентка во 43 години колку што вршел абортуси.

Полицијата влезе во домот на лекар по неговата смрт: Сопственикот на клиника за абортуси чувал нешто ужасно

Американската полиција остана во шок откако направи претрес во дом на лекар по неговата...

Во таа аудио снимка порачува лидерот на Исламската држава и предупредува дека се во тек нови операции на неговата организација.

ИСЛАМСКАТА ДРЖАВА НАГОЛЕМО СЕ СПРЕМА ЗА НОВИ НАПАДИ: Првиот човек на Исламистите со ШОК порака ги откри следниве МЕТИ

Медиумската мрежа на Исламската држава емитуваше денеска ауди порака за која се тврди...

Меѓу жртвите има жени и деца, пренесува „Раша“, додавајќи дека бомбата била прикачена на полициски автомобилот што се наоѓал во близина на митингот.

АТЕНТАТ НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА АВГАНИСТАН? 24 мртви при експлозија за време на говорот на Гани

Најмалку 24 лица загинаа, а десетици се повредени кога експлодира бомба во близина на...

Инаку, Горјачев ова го прави секоја година на Денот на трезноста според Руската православна црква, почнувајќи од 2006-та. Сепак, изминативе години користел „поблаги методи“, како надлетување на градот со икона на Пресвета Богородица од 19. век, за која се верува дека лечи од алкoxoлизам и други зaвиcнocти.

ВАКА СЕ ЧУВА НАРОДОТ ОД ПОРОЦИ: Руски свештеник попрска град со света вода – од авион

Вакво нешто има само во Русија – во градот Твер руски свештеник го попрскаа градот...