Дојде живот, економијата цвета, а Охјригани крадат бехатонки од улиците

Објавил: Македонка Димкин | 25 јануари, 2021 10:41

Брука: Охриѓанец краде бехатон плочки од тротоар ВИДЕО

Фото/Текст извор: ©твитер

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како граѓанин со охридски регистарски таблички среде бел ден си товари бекатон плочки во својот автомобил.

Магазин го прашува министерот Спасовкси, каква полиција ќе испрати да го казнат АРАМИЈАТА? На видеото се гледаат и сообраќајните таблички така да е многу лесно да се дојде до сопственикот. Имаме ли правна држава?

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Според податоците, станува збор за група за која полицијата подолго време работи на разбивање на ланецот наркотици.

Голема акција на МВР во Гевгелија, запленета голема количина на дрога

Во Гевгелија во тек е акција за сузбивање на нелегална трговија со дрога. Неофицијално...

Собранието вчера попладне и изгласа доверба на Владата, откако претходно тоа од пратениците усно го побара премиерот Зоран Заев!

Заев: Да ги изгласаме клучните Закони во Собранието и сите да работиме во функција на развој на државата

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев на денешниот официјален...

- Селата се наоѓаат во зоната за одржливо користење, која е внимателно предложена со цел да овозможи непречено функционирање на луѓето во населените места на целата територија на паркот.

Нашата држава ќе добие прв Национален парк од прогласувањето на независноста

Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини на денешната прес–конференција...