Возрасната жена починала на самото место на настанот, а двете други лица, еден маж и една жена, се пренесени на скопските клиники.

Објавил: Сара Фемина | 1 септември, 2019 10:50

БРУТАЛНО УБИСТВО ВО ГОСТИВАР: Ноќеска убиена 78 годишна жена во нејзиниот дом!

Фото/Текст извор: ©онлине магазин

Жената (78), жртва на убиството во Гостивар, настрадала доцна синоќа во сопствениот дом, дознава Алсат.

Според информациите од Алсат, сторителот бил во нејзината куќа, каде што имало уште две други лица и ги нападнал со нож.

Возрасната жена починала на самото место на настанот, а двете други лица, еден маж и една жена, се пренесени на скопските клиники.

Неофицијално, мотивот за убиството се нерасчистени долгови. Наскоро повеќе детали за убиството.

Животот во Македонија стана како некој хорор филм, нетрпеливоста предизвикува големи трагедии и инциденти.
Македонската полиција во изминатите неколку дена со полни раце работа.

Секој ден во нашата држава сведоци сме на многу несреќи, убиства, тепачки, кражби и самоубиства кои полицијата има за задача брзо да ги расчистуваат овие случаи.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

Полицијата отвори истрага за оваа несреќа, а покрај убиениот Нуиши, жртва при грабежот е и 22-годишниот В.Х. од Косово

ПОЧИВАЈ ВО МИР: Ова е убиениот македонски борач Буњамин Нуиши, кој го загуби животот во казино

Македонскиот борач Буњамин Нуиши беше убиен при грабежот на казиното во Блаце. Од неговиот...

Според првичните, инаку неофицијални информации, несреќниот момент се случил во скопската населба Кисела Вода, поточно кај сервисот „Скендеровски“. Со непрописна брзина на движење, и дождливиот коловоз, легендарниот Буштур изгубил контрола над возилото, излетал од патот и удрил во бетонските блокови поставени покрај булеварот.

ЗАГИНА КОШАРКАРСКАТА ЛЕГЕНДА БЛАГОЈА-БУШТУР – страшна сообраќајка вечерва во Кисела Вода

Во тешка сообраќајна несреќа која се случила вечерва загина македонската кошаркарска...

Според извештајот на Одделението за превенција на СВР Скопје, поради непрописно паркирање, со „пајак“ биле подигнати 56 возила

Згасна уште еден живот во Скопје – хаос во главниот град!

Уште една трагедија го потресе Скопје. МВР инфорира за вчерашната состојба на скопските...