Инаку сега, шега на страна ,,БРАКОТ,, на реисот Сулејман Реџепи e присилен! Една од причините за овој  ,,брак,, e понижување пред Бајрам, што е и направено...

Објавил: Катерина Крстиќ | 24 мај, 2020 11:33

Буревесник: РЕИСОТ РЕЏЕПИ БИЛ ПРИСИЛЕН НА БРАК ГО МЛАДАТА ЕМИНЕ?

Фото/Текст извор: ©буревесник

Новинарот Зоран Божиновски, новинар и уредник на Буревесник, вчера на својот официјален Фејсбук профил објави дека Реисот Реџепи бил присилен на бракот со 24-годишната Емине Јетиши од Скопје, а како што тој посочува во својата објава една од причините е понижување пред Бајрам.

Вчера Реисот Сулејман Реџепи одлучи повторно да стапне на лудиот камен, и стапи во брак со Емине Јетиши.

Инаку сега, шега на страна ,,БРАКОТ,, на реисот Сулејман Реџепи e присилен! Една од причините за овој  ,,брак,, e понижување пред Бајрам, што е и направено, тврди Божиновски…

Сега Реисот е венчан практично за ДУИ, по налог од врвот на партијата тој е натеран на граѓански брак со ЕМИНЕ ЈЕТИШИ, потпретседателка на партиски огранок на ДУИ. Овде ниту има, ниту ќе има љубов, позадината е финансиско политички интерес. Суљо и ДУИ си имаат нерасчистени должничко доверителски односи, а тој е постојано на работ на “летање” од ИВЗ, огромен финансиски криминал е направен, многу кривични истраги се стопирани пред подигнување на обвинителните акти, па во ДУИ смислиле дека со венчавка за нивна партиска функционерка од понизок ранг, ќе можат да го ограбат Реисот пред неговиот поглаварски крај… И ова го немавме видено, ама го видовме…. пишува Зоран Божиновски.

За Реџепи веќе е поднесена кривична пријава до Основното јавно обвинителство, бидејќи, според сознанија на луѓе во ИВЗ, а како што стои во пријавата, тој незаконски ги трошел парите на верниците.

По истиот предмет сега постапува и Државната комисија за спречување на корупцијата.

Во контекст на трошењето на парите на ИВЗ, пет години Исламската верска заедница немала поднесено финансиски извештај за своето работење до Управата за јавни приходи.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фејсбук

Денеска во Росоман со претставници на бизнис секторот и со вработените во повеќе фирми разговаравме за справувањето со последиците од економската криза предизвикана од коронавирусот!

Филипче му измери температура на Заев: Имам температура 36,5

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев и министерот за здравство, Венко Филипче денеска беа во...

На фотографијата се гледа дека Мисајловски и останатите на средбата не ги почитуваат мерките за физичко дистанцирање, ниту пак носат заштитни маски.

(Фото) Мисајловски и Тони Михајловски без маски во кафуле во Куманово

Носителот на листа во ИЕ 2 на ВМРО ДПМНЕ, Владо Мисајловски, со кандидатот за пратеник...

Тука луѓево плачат за пет шест капки повеќе кислород и те гледаат на начин на кој стануваш ПОЧОВЕК!!
Да да борбата тука е за воздух!
Умирањето тука не е процес!

Доктор од Инфективна: Тука луѓево плачат за пет шест капки повеќе кислород!

Гоце Марков е медицинско лице од внатрешноста на Македонија, а на својот Фејсбук профил...

ќе остане запишано дека на 15 јули НАРОДОТ што тагува кога ВЛАСТОДРЖЦИТЕ слават се побунил и го урнал режимот на Заев Први Преспански, додава Силјановска-Давкова.

Силјановска-Давкова: Македонска Преспанска трагедија

Професорката Гордана Силјановска Давкова по повод две годишнината од Договорот од...