Во својот профил на Инстаграм, Вучиќ им честиташе на сите верници кои денес слават.

Објавил: Сара Фемина | 19 декември, 2019 23:41

ВАКА ВУЧИЌ СЛАВИ СВ.НИКОЛА: Во раните зори со неговиот брат и син ја посетија црквата Св. Марко

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денес го слави големиот празник Свети Никола.

Заедно со неговиот син Данило и брат Андреј, српскиот претседател Александар Вучиќ, го освети славскиот колач во црквата на Св Марко.

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денес го слави големиот празник Свети Никола.

На својот профил на Инстаграм, Вучиќ им честиташе на сите верници кои денес слават Св. Никола.

– Со Данило и Андреј утрово во црквата Свети Марко. Среќна слава на сите што слават, да го поминат овој посебен ден во здравје и радост со семејството и пријателите, напиша Вучиќ.

Вчера, за време на отворањето на новиот дел од автопатот, Вучиќ рече дека секогаш оди во црква рано за слава, и дека за него Св. Никола е посебен ден.

Минатата година претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, ја славеше својата крштеничка слава во Брисел, каде што ручаше со министерката за надворешни работи на ЕУ, Федерика Могерини, на кој таа ги собра лидерите од Западен Балкан.

Работниот ручек започна со големо изненадување, бидејќи Претседателот на Србија ми донесе баклава која служеше во чест Свети Никола.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Србија

Тој, исто така, рече дека околу 60 проценти од кандидатите ќе бидат нови кандидати за градоначалници и кандидати. „Кога разговаравме за промени во партијата, тие сега се видливи“, рече Вучиќ.

Вучиќ за претстојните избори во Србија: Ќе ги распишам на 4-март, еве со сигурност со кого ќе коалицираме

Претседателот на Србија и лидер на СНС, Александар Вучиќ, денеска соопшти дека 58% нови...

Во видеото се слуша и изјавата на претседателот Вучиќ за плановите за поврзување на источна и западна Србија.

Патиштата ги спојуваат луѓето: Вучиќ со нов спот на Инстаграм пренесе важна порака!

Српскиот претседател Александар Вучиќ на својата страница на Инстаграм сподели ново...

Вчера, Атлантскиот совет на Бугарија се запраша дали бугарските министерства дале дозвола за истекување руски авион низ Бугарија.

Еден од најмоќниот PVO систем пристигнува во Србија: Руски авион ќе го донесе ПАНЦИР-S1(ВИДЕО)

Бугарија му одобри на рускиот авион што ќе го испорача Панцир-С1 на Србија за лет над...