За потсетување, претходната година во ноември Вељко и Богдана запливаа во брачните води.

Објавил: Стојче Бушин | 12 јули, 2020 18:10

Вака изгледа внукот на ЦЕЦА: Малиот Жељко за прв пат во јавноста (ФОТО)

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Жељко, внукот на српската фолк ѕвезда Цеца, денеска за прв пат беше прикажан во јавноста. На денешен ден Петровден, тој беше крстен во храмот Св. Сава, а гордите родители објавија заедничка фотографија со малиот Жељко и кумот!

Вељко и Богдана Ражнатовиќ на 4-ти јуни за прв пат станаа родители, а фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ стана баба.

Богдана се породи на една приватна клиника во Белград. Бебето беше тешко 3 360 кг, долго 53 центиметри.

Породувањето било со помош на царски рез, а ја породил докторот кој ја породи и Цеца, доктор Миленко Пророчиќ.

Вељко присуствувал на породувањето и заедно со својата сопруга го чекале наследникот.

За потсетување, претходната година во ноември Вељко и Богдана запливаа во брачните води.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Младиоот крушевчанец кој е популарен кај девојките добива одлични коментари за песната на Јутјуб. „Кристијан, имаш преубава боја на глас и браво, браво, браво за песната!

ДАЛИ ЌЕ ГО ПРЕПОЗНАЕТЕ: Ова е Христијан внукот на Тоше Проески- има 22 години и крши женски срца, ДАЛИ ЛИЧИ НА НЕГОВИОТ ВУЈКО?

Внукот на Тоше Проески, Кристијан Ристески беше во основно училиште кога го загуби...

Парот ја својот Јутјуб канал објави видео на кое се гледа како Луна му ја соопштува веста на својот партнер, по што следеа низа честитки и објави на Инстаграм.

Луна Џогани е БРЕМЕНА: Еве како реагираше Марко кога дозна дека ќе стане татко (ВИДЕО)

Познатиот српски пар Луна Џогани и Марко Миљковиќ вчера откри дека го очекуваат своето...

Честитки до менторот и тимот професори кои несебично ја водеа низ процесот. Сестро, многу успеси на професионален и приватен план од срце ти посакувам.

Ова е убавата сестра на Мицкоски: Се вика Ивана и неодамна имаше славење во нивниот дом- ДАЛИ ЛИЧИ НА НЕЈЗИНИОТ БРАТ(ФОТО)

Добро познато е дека премиерот Зоран Заев го има својот брат Вице Заев кој е успешен...

Од 5 октомври беше воведена забрана за живи свирки во кафулиња и ресторани, а на една маса дозволено е да седат најмногу 4 лица!

АМДИ БАЈРАМ ПРАВИ СВАДБА ЗА ВНУКАТА ВО ИСТАНБУЛ СО 200 ГОСТИ ОД МАКЕДОНИЈА!

Поранешниот пратеник Амди Бајрам вечерва прави свадба за внуката Перихан во Истанбул....