Малку е познато на јавноста дека еден од српските најистакнати епидемиолози има некои други посебни таленти, имено д-р Кон не е само успешен епидемиолог, туку и одличен пејач.

Објавил: Сара Фемина | 4 април, 2020 21:40

Вака пее и свири познатиот српски епидемиолог КОН: Освен медицината ова е неговиот друг талент (видео)

Фото/Текст извор: ©kurir.rs магазин.мк

Српскиот епидемиолог Предраг Кон секојдневно ја информира јавноста за состојбата во врска со борбата против пандемијата на коронавирус и бројот на луѓе кои починале и умреле од оваа инфекција.

Сепак, малку е познато на јавноста дека еден од српските најистакнати епидемиолози има некои други посебни таленти, имено д-р Кон не е само успешен епидемиолог, туку и одличен пејач.

Тој исто така свири гитара и имал неколку јавни настапи.

Д-р Кон на својот Фејсбук профил објави снимка од неговиот настап во Палилула во Велика Британија во 2012 година, како дел од белградскиот Светски музички фестивал, каде изведува еврејски песни. 

Во својот пост тој накратко напиша: „Спомени“.

Од почетокот на пандемијата на коронавирус, луѓето ширум светот се обидоа да ги олеснат измачувачките моменти во изолација преку музиката, па можно е и Предраг Кон да го избегне тешкото секојдневие на песната и музиката.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Снимките завршија на Инстаграмот на Цеца, а Анастасија и нивните пријатели кои беа на прославата останаа воодушевени од младата баба. Во еден момент, Цеца „го зграпчи микрофонот“, што ретко го прави, па потоа го испеа својот голем хит „Наговори“.

Баба а изгледа како сестра: Цеца се фати за микрофон и го отпеа својот хит! Сите воодушевени од младата баба!

Цеца Ражнатовиќ стана баба, а нејзиниот син Вељко доби наследник, Жељко, поради што...

Заедно со дизајнерот, Цеца работеше на дизајнирање на специјална лулка која е модерна и целосно анатомски прилагодена на новороденчето.

ЦЕЦА ГО ОДВРЗА ЌЕСЕТО: На внукот Жељко му купи скапоцен поклон, кој пристигна од странство!

Богдана Ражнатовиќ, сопруга на кик-боксерот Велјко Ражнатовиќ, утрово се породи со...

Бебето тежи 3.360 кг, а е долго 53 см, а мајката за породувањето доби и оценка од 10. Раѓањето беше извршено со царски рез, а го изврши лекарот Миленко Пророшиќ, кој двапати ја породи Цеца, со Вељко и Анастасија.

Цеца стана баба, се роди малиот Жељко- славењето во домот на Ражнатовиќ може да започне!

Богдана и Веjко Ражнатовиќ станаа родители, а најголемата српска музичка ѕвезда стана...