Поточно, на фотографијата е прикажан лав како шета низ улиците на Москва, а напишано е дека ова е една од мерките преземени од Русија за борба против коронавирусите.

Објавил: Едмонд Бекири | 22 март, 2020 19:53

ВАКА ПУТИН ЈА БРАНИ РУСИЈА ОД КОРОНА: Лав се шета низ улиците во Москва- фотографијата ја виде цел свет!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Сајтот за социјални медиуми Твитер шири фотографија на која се тврди дека се од улиците во Москва.

Поточно, на фотографијата е прикажан лав како шета низ улиците на Москва, а напишано е дека ова е една од мерките преземени од Русија за борба против коронавирусите.

Многумина шпекулираат дека овие информации се неточни, но дека сигурно можеме да очекуваме вакво нешто од врховниот лидер на Русија.

Рускиот претседател Владимир Путин вчера разговарал телефонски со италијанскиот премиер Џузепе Конте за состојбата со коронавирусот. Рускиот лидер изрази поддршка за раководство и народот во Италија заради тешката епидемиолошка состојба во таа земја.

Путин ја потврди подготвеноста на Конте да ја обезбеди целата неопходна помош за оперативна борба против новиот вирус.

„Бригади на руски експерти, исто така, ќе бидат испратени за практична помош во областите кои се најпогодени“, се додава во соопштението. Шефот на италијанската служба за цивилна заштита, Ангело Борели, рече дека 793 луѓе починале во земјата во последните 24 часа.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Венко Филипче вели дека овој период не променил многу кај него, освен тоа што постојано беше на работното место, и еден период помина во самоизолација, по контакт со градоначалникот на Куманово, за кој подоцна се испостави дека е позитивен на коронавирус.

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ КОНЕЧНО ОДГОВОРИ: Би бил ли министер доколку знаеше дека ќе се случи оваа панемија?

Во гостувањето во емисијата Еден на Еден, која беше посветена на сите оние кои беа во...

Според она што беше објавено во „Глоуб“, наводно извор близок на семејството неколку месеци пред да се породи Меган, изјавил дека всушност Хари и не е татко на бебето.

НОВ СКАНДАЛ ВО КРАЛСКАТА ПАЛАТА: Хари не е татко на малиот Арчи!?

Познатата глумица Меган Маркл и нејзиниот сопруг принцот Хари дефинитивно не можат...

Круната има 1333 дијаманти, а во времето кога е направена, чинеше околу 10 000 долари. Денешната вредност се проценува во милиони.

ВРЕДИ 10 МИЛИОНИ ДОЛАРИ: Овој предмет во кралството се наследува од колено на колено и има ОГРОМНА ВРЕДНОСТ!

Круните и накитот во сопственост на британското кралско семејство со децении ги украсуваат...

Имено, станува збор за песната „Зора је“, изведена од Неда Украден, а за која Марина напиша само еден стих - „suza je iz oka kanula “.

ОВАА ПЕСНА ЈА ПЕЕШЕ ЦЕЛА ЈУГОСЛАВИЈА: Марина Туцаковиќ напиша еден стих а заработи 100.000 евра!

Марина Туцаковиќ е автор на бројни хитови од српската поп сцена. Напиша само еден стих...