Ајде сите да се вратиме извесно време во Македонија и да докажеме дека ни е до оваа Македонија. Белески ја повикува целата дијаспора назад во Македонија...

Објавил: Македонка Димкин | 13 јуни, 2018 13:46

Васко Белески со моќна порака до Дијаспората

Фото/Текст извор: ©Васко Белески

ДО МАКЕДОНСКАТА ДИЈАСПОРА:

Ајде сите да се вратиме извесно време во Македонија и да докажеме дека ни е до нашата татковина Македонија, ајде ако не повеќе секој од нас нека жртувва по една Недела да бидеме со нашиот Народ, да го блокираме З.З во неговата намера.

Васко Белески е музички продуцент, менаџер и голем хуманист кој што живее во Швајцарија.

Подигање на страсти, тензии преку Фб , лелекање и кукање од страна, сега не е потребно или ќе дојдиш брат во Македонија или ќути си таму каде што си.

Ајде му должиме на нашиот комшија кој ни го чувал домот, им должиме на нашите дедоовци кои ја бранеле Македонија, и должиме на идните генерации кои сеуште не се родени. Достоинството нема цена. Н Е М А!

ФБ Статус на Васко Белески

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Дијаспора

Верувам дека гледате и следите како набрзина се брише, се ништи, се што е македонско. Исчезнува придавката македонски пред институциите, ги менуваат топонимите, од соседите слушаме дека дека македонскиот јазик бил дијалект на бугарскиот

Игор Дурловски: Вечерва сум илјадници километри далеку од дома, но без чувство дека сум во туѓина!

Веќе неколку години, светот го запознава басот Игор Дурловски како интерпретатор на...

По вчерашната "средба" на т.н. македонска дијаспора со премиерот Заев не стивнуваат реакциите на организациите на дијаспората од САД и Европа

ОМД: “Ние се знаеме во САД и ниту една организација не пратила претставник кај Заев и Адеми”

На средбата која ја организираше министерот без ресот задолжен за односи со дијаспората...