Црна Гора

Објавил: Калина Мартинска | 20 јуни, 2024 13:11

Двајца загинати и тројца повредени во експлозија на бомба во Цетиње

Фото/Текст извор: ©magazin.mk

Две лица загинаа, а три се повредени утринава на Цетиње во Црна Гора, откако била активирана експлозивна направа во близина на локалниот спортски центар, соопшти црногорската полиција.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.