Алехандро Естесо Перез кој е студент на мастер студиите на Универзитетот во Малме, преку својот профил на социјалната мрежа Твитер побара помош од македонските корисници да му помогнат да го дополни својот магистерски труд кој го работи во моментот на тема Корупцијата во Македонија.

Објавил: Катерина Крстиќ | 23 август, 2019 22:59

Верувале или Не: Студент од Универзитетот во Малме пишува магистерски труд за корупцијата во Македонија

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Верувале или не, моменталните случувања и актуелната ситуација во Македонија со случајот Рекет, е инспирација дури и за студентите ширум светот кој очигледно се запознаени со корупцијата во државава.

Твитер профилот на Алехандро каде бара помош за својот магистерски труд…

Алехандро Естесо Перез кој е студент на мастер студиите на Универзитетот во Малме, преку својот профил на социјалната мрежа Твитер побара помош од македонските корисници да му помогнат да го дополни својот магистерски труд кој го работи во моментот на тема Корупцијата во Македонија. Тој ги повикува македонците за помош.

Драги Македонци корисници на Твитер.Јас ја пишувам својата магистерска теза за корупција игласањето во Македонија и потребна ми е вашата помош и учество во ова истражување! Нема да ви одземе повеќе од 15 минути. Благодара,! пишува Алехандро на Твитер.

Извор 365.мк

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Во сабота православните верници го слават празникот Задушница, а обичаите налагаат да се посетат гробиштата. Поради ова, министерот денеска посочи дека можно е воведување на полициски час но тоа ќе се одлучи во следните неколку дена .

Полициски час или карантин за време на продолжениот викенд?

Сите опции се отворени, рече на денешната прес-конференција министерот за здравство...

Затоа не се вештачи мојот телефон, затоа што не треба да се види мојот телефон за да не се види мојата комуникација со Сашо Мијалков.

Заев испратил порака до Боки13 за Рекет- Дојди да се видиме и ќе се соочиме со доказите!

Дојди да се видиме и ќе се соочиме со доказите“ – порака од Зоран Заев испратена до...

Индексот на индустриското производство во периодот јануари ‒ април 2020 година, во однос на периодот јануари ‒ април 2019 година, изнесува 88.8.

СТАТИСТИКА: Во април забележан пад на индустријата!

Според податоците на Државниот завод за статистика, индексот на индустриското производство...