Одлична атмосфера, вистинска предпразнична магија

Објавил: Македонка Димкин | 25 декември, 2023 1:29

Вечерва во Кичево во полна сала со многу гости се одржа концертот на Лука Лазарески, малиот виртуоз на пијано

Фото/Текст извор: ©Магазин

Вечерва во НЦУК „Кочо Рацин“ во преполна сала се реализираше првиот концерт на Лука Лазарески и неговите учесници Теодора Матеска (вокал), Бојан Трајкоски (вокал), Теодора Кулевска и Јована Димоска (виолина), Лео Пејчиновски (виолончело), Марко Лазарески (гитара), Јана Матеска (гитара), Едил Хусоски (кларинет), Ѓорѓи Божиноски (ударни инструменти), Петар Личоски, Касијана Матеска, Јана Јолеска и Бисера Јолеска.

Одлична атмосфера, вистинска предпразнична магија, со многу гости, а дополнителна волшебна радост донесе празничниот „Базар“ на градскиот плоштад каде најмилите не останаа рамнодушни покрај маскотите и најубавата елка.

На овој концерт специјален гостин беше епископот антаниски, игумен на Бигорски Манастир – г.Партениј кој го посети „Базарот“ и ја пофали нивната работа, а за најмилите додели предновогодишни пакетчиња и дарови за учесниците, воедно и посака среќни новогодишни и божиќни празници, да шириме љубов и емпатија, да се почитуваме и живееме.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Покојниот командант на паравоените сили во емисијата „Минимакс“ емитувана во 1996 година откри како го добил својот надимак.

Конечно откриено: Еве како Жељко Ражнатовиќ го добил прекарот Аркан!

Веројатно многу пати сте се прашувале зошто Жељко Ражнатовиќ го викале Аркан? –...