Охрид годинава ја бележи една од најуспешните туристички сезони, во која се бара кревет повеќе. Хотелското и приватното сместување е исполнето над 90%. Но, вообичаено врвот на сезоната се очекува следниот викенд, поточно околу 2 август Илинден.

Објавил: Македонка Димкин | 23 јули, 2023 23:45

Вечерва километарска колона од Охрид за Скопје

Фото/Текст извор: ©Охрид 1

Охрид преполн со гости, домашни и странски. Откако викендот заврши  дел од домашните гости, доцна вечерва си заминуваат. На фотографија од Охрид 1  се гледа километарска колона од Охрид за Скопје.

Шицот како што милуваат да кажат Охриѓани е токму сега од 15-31 Јули. 

Охрид годинава ја бележи една од најуспешните туристички сезони, во која се бара кревет повеќе. Хотелското и приватното сместување е исполнето над 90%. Но, вообичаено врвот на сезоната се очекува следниот викенд, поточно околу 2 август Илинден.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Вели дека тој ги тепал неговите оти тој бил задолжен

Незири и во 2010 натепал и избркал од работа инструктор во М-НАВ оти не му потпишувал дека се обучил за контролор ,но тогаш синдикатот немал пристап и несмеел да зборува во медиумите

Ексминистерот за економија Беким Незири, сега вработен во М-НАВ, кој вчера заедно со...

Непроменет останува утврдениот факт во истрагата, дека осомничениот Љупчо Палевски-Палчо пукал во Вања.

Не била задушена: Вања е убиена со истрел од оружје – еве што покажа обдукцијата

Непроменет останува утврдениот факт во истрагата, дека осомничениот Љупчо Палевски-Палчо...

61-годишниот актер се одлучил на овој потег за да може без љубопитни очи да ужива во вечерта со неа. За вечера потрошил околу 500 фунти, а уживале во јастог и суши

Том Круз, наводно, се вљубил во 25 години помладата Елсина Хајрова, ќерка на богат руски трговец со дијаманти, а за романтична вечера со убава Русинка го изнајмил цел ресторан

Том Круз, наводно, се вљубил во 25 години помладата Елсина Хајрова, ќерка на богат руски...