Таа беше фотографирана како ужива на песочните плажи додека ја масираат, а по завршување на одморот се врати на своите работни обврски во Специјалното Јавно Обвинителство, пиува Вечер.мк.

Објавил: Катерина Крстиќ | 14 август, 2019 20:34

ВЕЧЕР СО ФОТО НА ЛИЦЕ МЕСТО: Катица Јанева седи дома и чека развој на настаните

Фото/Текст извор: ©магазин.мк фото Вечер.мк

Шефицата на СЈО во заминување Катица Јанева пред неколку дена се врати од годишен одмор во соседна Грција.

фото Вечер.мк Катица Јанева пред својот дом…

Таа беше фотографирана како ужива на песочните плажи додека ја масираат, а по завршување на одморот се врати на своите работни обврски во Специјалното Јавно Обвинителство, пишува Вечер.мк.

Многумина се обидуваа да ја најдат специјалната обвинителка, речиси никој не можеше да потрврди каде е со сигурност, сепак весникот Вечер.мк ексклузивно ја лоцираше Јанева во нејзината куќа во Скопје.

На прашањата на новинарите од Вечер, дали ќе  даде изјава и да ја прокоментира актуелната состојба, таа одговорила со  – Не.

Инаку денеска на своето работно место се врати и шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција Вилма Рускоска па јавноста се уште чека кога Јанева ќе биде повикана на распит.

Инаку Катица Јанева беше една од оние чиј глас се слуша на видео и аудио снимките кои ги објави италијанскиот весник Ла Верита, поврзани со случајот Рекет. 

Имено Јанева ја потврди автентичноста и изјави дека гласот на снимките е нејзин.

Сторијата и фотографиите се превземени од Вечер.мк.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Актуелно

На новите маички кои се голем хит во Грција, стои Сонцето од Кутлеш пред и по Заевото брусење на капаците од шахтите.

Грците се пошегуваа на наша сметка: Носат маички со изгребаното Сонце од Кутлеш

Откако пред четири дена Владата донесе наредба за отстранување на сонцето од Кутлеш...

Како што беше објавено наводно во телефонот на Боки биле пронајдени и експлицитни фотографии од нивното интимно дружење. Порталот објави дека фотографиите сега се во рацете на истражните органи во Скопје, кои утврдуваат дали врската на водителот и српскиот политичар има врска со аферата Рекет.

Пронајдени СМС пораки, експлицитни фотографии и две видеа кои докажуваат дека Боки бил во врска со српски политичар?

Откако завчера српски Телеграф излезе со насловна страна на која стоеше дека Боки...

Како што објави српски Курир, наводно  Боки нагласил дека ако тоа не го направат во рок од три дена, ќе изнесе во јавност докази за нивната вмешаност во рекетирањето, односно вмешаноста во случајот Рекет за кој тој е првоосомничен и во моментот се наоѓа во затворот во Шутка.

Боки 13 бара преместување на психијатрија, се заканил со докази против Заев

Првоосомничениот за случајот Рекет Бојан Јовановски испратил порака до државниот...