Од возбуда, специјалната обвинителка се побрка со зборовите

Објавил: Сања Кукиќ | 14 март, 2019 12:28

(Видео)И Катица Јанева ја следат! Очиприметно е!

Фото/Текст извор: ©онлине-магазин

Не очигледно, туку очиприметно ! Катица Јанева ја следеле тајни служби. Од возбуда, специјалната обвинителка се побрка со зборовите. Употреби очиприметно, збор кој не постои во македонскиот јазик!

Специјалнта јавна обвинителка Катица Јанева, во гостувањето во 1ТВ, изјави дека и неа ја следат служби.

Откако претседателскиот кандидат на СДСМ и ДУИ Стево Пендаровски кажа дека го следат странски служби ,  по два дена од објавата пријави во МВР, па Спасовски експресно ги најде двацата следачи сега  и Јанева се пожали дека е следена, но додаде дека не е загрижена за својата безбедност бидејќи има обезбедување.

– Јас знам дека ме следат, очиприметно е оти ме следат одредени лица, но тоа не ме оптеретува мене, јас имам обезбедување веќе, во однос на мојата сигурност. – изјави Јанева.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Актуелно

Според Илиевски, тврдењата на Вучиќ за реализација на „македонско сценарио“ во Србија се класична демагогија и дезинформации.

Илиевски: „Ако Вучиќ го сака Груевски, нека појде Будимпешта и нека се напијат кафе заедно“

Претседателот на Партијата на Македонците во Србија, Горан Илиевски вчера во гостувањето...

„Русија ја призна Република #Македонија под нејзиното уставно име пред повеќе од 26 години и својот став не го менува”, стоеше на официјалниот твитер-профил на руската амбасада во Скопје,

Русија го призна новото име Република „Северна„ Македонија

Министерството за надворешни работи на Руската Федерација денеска соопшти дека Русија...

Како вокална поддршка Тамара ќе ги има извонредните гласови на Антониа Гиговска, Александра Јанева и Васил Гарванлиев.

На евровизиската сцена Тамара ќе настапи со уште две прекрасни дами (ФОТО)

Тамара Тодевска на 16 мај ќе ја претставува нашата земја на сцената на „Евровизија“...

Распишани се два тендера во висина од по 211 000 евра за авио билети и хотелско сместување на пратениците во наредните две години. 

Собранието ќе потроши 422 илјади евра за хотелско сместување и авиобилети за пратениците

Распишани се два тендера во висина од по 211 000 евра за авио билети и хотелско сместување...