Присутните гласно прашуваа “Дали е стабилен? Што му се случува”?

Објавил: Перо Милчин | 13 јули, 2019 13:55

УПС: НОВА БРУКА НА ШИЛЕГОВ – Погледнете во каква чудна состојба на отварањето на „Охридско Лето“!

Фото/Текст извор: ©онлине магазин

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов за првпат дојде на отварањето на „Охридско Лето“, пренесува порталот Скопје1.

Присутните гласно прашуваа “Дали е стабилен? Што му се случува”?

Најверојатно исполнет од сите овие „состојби“, тој во еден момент почна дури и да прави чудни шеговити гестикулации кога се поздравуваше со премиерот и неговата сопруга, заборави да се поздрави со директорката и нејзиниот сопруг (застанувајќи и потпирајќи се со телото целосно над него), а кога се поздравуваше со претседателот Пендаровски, Петре се свитка, искриви и како да легна на Антички позади Заев.

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, неодамна на социјалните мрежи објави видео, во кое се гледа како тој го средуваше хаосот со таксистите кои се паркираа кај „Сити мол“ и создаваа гужва во сообраќајот.

Шилегов им викаше на таксистите да не се паркираат таму и ги бркаше.

ГЛЕДАЈТЕ ГО ВИДЕОТО ДО КРАЈ:

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Настани

На свеченоста ќе присуствуваат претставници од највисокиот државен и воен врв на земјава, поранешни министри за одбрана и началници на генералштабот, пензионирани генерали, претставници на дипломатскиот кор, институции со кои соработува Армијата и други.

СВЕЧЕНА ЦЕРЕМОНИЈА: Армијата го одбележува 27-от роденден!

Во Армискиот центар за обука на вода во Охрид, денеска, ќе се одржи централната свеченост...

Точно 41 година по Илинденското востание, во манастирот Св. Прохор Пчински во близина на Куманово 115 делегати го одржале Првото заседание на АСНОМ

ДЕНЕС Е ИЛИНДЕН – НЕКА Е ЧЕСТИТ ДЕНОТ НА РЕПУБЛИКАТА!

Св. Илија (Громовникот) е еден од култните свеци кај православните македонци, бидејки...

Неуморниот оперски пејач ќе одржи и свој солистички концерт, како дел од концертната сезона “The Art of Power”, насловен “Во чест на Тоше Проески”.

Оперскиот пејач, Влатко Груевски, ќе ја интонира државната химна на свеченото отварање на 1 август во Крушево!

Оперскиот пејач, Влатко Груевски, ќе ја интонира државната химна на свеченото отварање...