Како што објави „А1он“, полицијата е известена и постапува, а информации се најавуваат за подоцна.

Објавил: Перо Милчин | 30 октомври, 2021 16:04

(ВИДЕО)Снимка од изборен поткуп на гласачи во Ѓорче Петров

Фото/Текст извор: ©магазин

Порталот „А1он“ објави снимки на кои се гледа како група Роми, жители на Ѓорче Петров, оставаат лични карти на еден ден пред вториот изборен круг.

Неофицијално, станува збор за поткуп, непосредно пред изборниот ден, за време на изборниот молк.

На снимките се гледа и како се прават копии од нивните лични документи, кои потоа биле задржувани. Неофицијално, биле давани пари во кеш, за да го гарантираат нивниот глас дека ќе биде даден за кандидатка на изборите за градоначалници.

Како што објави „А1он“, полицијата е известена и постапува, а информации се најавуваат за подоцна.

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Скандал

„Фокус“ дознава дека блиска роднина на Арсовска, уште пред да „пукне“ скандалот, со Турците преговарала за милионскиот тендер на „Водовод и канализација“, објавува весникот.

Фокус открива скандалозни тендерски контакти на близок човек на Арсовска со турски понудувач за проектот од 137 милиони евра

Во текст со наслов „МИЛИОНСКИ ТЕНДЕР” неделникот Фокус открива скандалозни информации...

Хаос и тензии во Собранието кои кулминираа со физичка пресметка. Ескалираше кавгата меѓу пратениците од власта и нивните колеги од ВМРО-ДПМНЕ и Алијанса на Албанците кои сакаат да спречат да се донесе законско решение да не се парализира работата на судовите, Министерството за труд предлага продолжување на нивниот работен век до навршувањето 67 години со што би се продолжил работниот ангажман на 60 судии и 13 обвинители кои се на чекор до пензија.

(ВИДЕО) Милошоски повеќе пати удрен од Адеми, а погоден и со пластично шише вода фрлено кон него

Невиден скандал! Хаос и тензии во Собранието кои кулминираа со физичка пресметка. Ескалираше...

Овој инцидент докажува дека земјите членки на ЕУ мораат да ја заштитат и примат Македонија во своето заедништво имајќи ги предвид непријателските намери на соседните држави.

ОМД побара Рама да се извини за таканаречената шега „Иднaта Западна Бугарија“

Обединетата македонска дијаспора (ОМД) – водечки глас за Македонците надвор од Македонија...