Оперативен полициски службеник на должност во хрватската национална полиција ни изјави дека несреќата се случила околу 11:45 часот, кога се судриле автомобилот и камионот.

Објавил: Перо Милчин | 1 март, 2020 10:52

(ВИДЕО)ТЕШКА НЕСРЕЌА КАЈ МОСТАР: Загина девегодишно дете заедно со неговата мајка(30)

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Во грозоморната несреќа што се случи вчера на автопатот Мостар – Широки Брег, загинаа мајка и нејзиниот деветгодишен син, јавува Курир.рс.

Оперативен полициски службеник на должност во хрватската национална полиција, изјави дека несреќата се случила околу 11:45 часот, кога се судриле автомобилот и камионот.

Ана Рајиќ, портпарол на обвинителството на ХНК, потврдила дека И.Ј. (30) и нејзиниот деветгодишен син М.Ј. од Мокро кај Широки Брег биле загинати на лице место.

Тие се судриле директно со камион марка „мерцедес“ управувано од М.Д од Сараево, доаѓал од спротивен правец.

Несреќната жена, под сè уште необјаснети околности, преминала на спротивната страна од патот и одлетала под камион.

По судирот, како што е соопштено на лице место, за што сведочат и шините, камионот го поттиснал Голфот околу триесет метри пред него.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

Пред 20 години, двегодишниот Марко, загина од НАТО бомба во сред центарот Нови Пазар во татковата прегратка, а истовремено настрада и неговиот татко Владан!

Малиот Марко(2) беше најмладата жртва на НАТО бомбардирањето: Загина во прегратката на татко му(ФОТО)

Во прегратките на својот татко Владан 31. мај 1999 година, околу 14 часот попладне, во бомбардирањето...

Новата снимка дава поинаков агол на инцидентот што ја запали Америка и открива дел од конфликтот на Флојд со полицијата, пред работите да ескалираат понатаму.

Ново видео го покажува ужасното убиство на афроамериканецот: МУ НЕМАШЕ СПАС (ВИДЕО)

Ново видео од апсењето на Афроамериканецот Џорџ Флојд, кој почина откако полицаецот...

Несреќата се случила во Церово, кај Богетиќ, кога се судриле автобус и патничко возило, по што слетале од патот.

ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА – ИМА ЗАГИНАТИ И 19 ПОВРЕДЕНИ ЛИЦА: Се судрија автобус и автомобил!

Во судирот на автобусот на компанијата „Глужица“ од Никшиќ и автомобилот, загинаа...