Млад пар е и преживеаните во трагедијата во Бугарија.

Објавил: Перо Милчин | 23 ноември, 2021 20:34

(ВИДЕО) Алсат влезе во болница кај преживеаните – раскажуваат што доживеале и како се спасиле

Фото/Текст извор: ©магазин

Екипа на Алсат ТВ влезе во болницата каде што се преживеаните од денешната несреќа!

Млад пар е и преживеаните во трагедијата во Бугарија.

Станува збор за Лулзим од Прешево и неговата свршеница Медина од Сопот во Куманово.

Тие покажуваат дека биле на претпоследното седиште, каде за среќа Лулзим бил буден и свесен во моментот на несреќата гледајќи се со свои очи.

Тој вели дека откако избувнал пожарот во автобусот, успеал да го скрши страничното стакло на автобусот, со што ја испружил раката и ја повлекол со себе својата свршеница која не можела да оди откако и ги скршила нозете.

ЛИНК ОД АЛСАТ ОВДЕ

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Анализа

Како што соопшти претходно, Обвинителството го сомничи генералниот секретар оти во периодот од април 2021 до јануари 2022 г., без да спроведе јавна набавка, склучил договори за консултантски услуги со фирма кој бил во вкупна вредност од околу 941 985 евра што е за околу 147 000 евра повеќе од 795 000 евра, износ што бил договорен за консултантските услуги.

(ВИДЕО) Мухамед Зеќири спроведен во затворот во Шутка, судот му одреди притвор

Судијата на претходна постапка се одлучил за најстрогата мерка бидејќи, според соопштението...

Во споредба со истиот период лани, бројот на вработени во јавниот сектор е зголемен за 905 лица. Намалување на бројот на вработени има во органите на државната власт, каде во 2020 работеле 15.945 лица, а во 2021 година 15.302 што е намалување за 643 вработувања.

132 илјади вработени во јавниот сектор – 73% Македонци, а 20% Албанци

Министерот за информатичко општество и администрација Адмирим Алити вчера го презентираше...