Инцидентот се случил непосредно пред полетувањето за Атланта, каде ќе сретне со лидерите на азиската заедница по пукањето во салоните за масажа во вторникот.

Објавил: Перо Милчин | 20 март, 2021 8:28

(ВИДЕО) Бајден три пати падна додека се качуваше во авионот

Фото/Текст извор: ©магазин.мк/фокус.мк

Американскиот претседател Џо Бајден вчера падна по скалите на претседателскиот авион.

Инцидентот се случил непосредно пред полетувањето за Атланта, каде ќе сретне со лидерите на азиската заедница по пукањето во салоните за масажа во вторникот.

Портпаролката на Белата куќа, Карин Жан-Пјер изјави дека претседателот Џо Бајден се чувствува добро откако денеска се сопна на скалите додека се качуваше во претседателскиот авион.

Таа посочи дека силниот ветер во воената база Ендрус, близу Вашингтон, можеби ја предизвикал несреќата.

 Надвор е многу ветровито. Претседателот е 100 проценти добро, рече Жан-Пјер на прашањето за неговиот сопнување.

Со 78 години, Бајден е најстариот претседател кој стапил на таа должност во историјата на САД, кога влезе во Белата куќа на 20 јануари.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Од своја страна, Рама, кој во континуитет ја критикува ЕУ и состојбата на двете земји ја споредува со драмата „Чекајќи го Годо“, оцени дека „ние сме заложници на национализмот внатре во ЕУ“.

МЕРКЕЛ СО ПОРАКА ОД ТИРАНА: МАКЕДОНИЈА И АЛБАНИЈА ГИ ИСПОЛНИЈА УСЛОВИТЕ ЗА ЧЛЕНСТВО

Германската канцеларка Ангела Меркел на заедничката прес-конференција со албанскиот...

Во соопштението на компанијата се наведува дека станува неопходно екипажот да биде вакциниран, бидејќи владите се повеќе бараат доказ за вакцинација во рамики на условите за влез во земјите.

„Виз Ер“ воведува задолжителна ковид вакцинација за екипажот

Авиокомпанијата „Виз Ер“ објави дека од 1 декември 2021 година ќе воведе задолжителна...

Група што ги претставува швајцарските полицајци напиша писмо до Швајцарската полициска федерација (ФССП) во кое се наведува дека полицајците работат за луѓето, а не за светската елита.

Швајцарската полиција застана покрај народот: Нема да спроведуваме мерки за ковид!

Швајцарската полиција застана покрај народот: Нема да спроведуваме мерки за ковид! Полицијата...