Премиерот на Бугарија на прес конференцијата соопшти дека нарачател на видеото е претседателот на Бугарија, Румен Радев кој го добил дронот како подарок од Кина и сега го користи да прави афери на неговите неистомисленици.

Објавил: Стојче Бушин | 18 јуни, 2020 6:43

ВИДЕО: Бугарскиот премиер Борисов снимен во спалната соба со дрон

Фото/Текст извор: ©A1 on

Во јавноста денес се појавија фотографии од бугарскиот премиер, Бојко Борисов кој лежи во спална соба гол покриен со прекривка.

На социјалната мрежа Фејсбук беше објавена и фотографија на која се гледа дека до неговиот кревет има еден пиштол, банкноти од 500 евра како и неидентификувани златни предмети.

Премиерот на Бугарија на прес конференцијата соопшти дека нарачател на видеото е претседателот на Бугарија, Румен Радев кој го добил дронот како подарок од Кина и сега го користи да прави афери на неговите неистомисленици.

Борисов го обвини бугарскиот претседател за шпионажа и додаде дека тој повеќе пати го „испратил“ леталото за да го следи и да го сними гол како би можел да го користи во кампања против него.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Настани

Обраќањето на претседателот Пендаровски ќе биде пренесувано во живо на првиот програмски сервис на МТВ, како и на Facebook страницата на претседателот и на YouTube каналот.

Претседателот Пендаровски на одбележувањето на Илинден во Пелинце

Претседателот Стево Пендаровски утре ќе се обрати на одбележувањето на државниот...

“Во чест на Илинден заедно со коњаницата „Бигорски Манастир – Патот на црешовото топче“ тргнавме од Зубовце до славното Крушево.

КОЊИЧКИ МАРШ ЗА ИЛИНДЕН: Пратеничката Мизрахи на чело на коњицата кон Мечкин Камен

Пратеничката во Собранието од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, годинава ја предводи...