Иако навинарските екипи му поставуваа прашања, Мијалков за медиумите порача дека нема изјава.

Како и претходно што објавивме, Министерството за внатрешни работи за ТВ21 информираше дека тие се повикани на информативен разговор.

Објавил: Рејхан Бајрами | 22 февруари, 2021 17:06

ВИДЕО: Влатко Мијалков, брат на Сашо Мијалков ја напушти полициската станица

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Влатко Мијалков брат на Сашо Мијалков ја напушти полициската станица, објави Тв 21!

Иако навинарските екипи му поставуваа прашања, Мијалков за медиумите порача дека нема изјава.

Како и претходно што објави телевизијата, Министерството за внатрешни работи за ТВ21 информираше дека тие се повикани на информативен разговор.

Полицијата се обидува да дознае повеќе информации за Сашо Мијалков кого го нема од синоќа откако полицијата не успеала да го најде дома, како и на неколку локации низ Скопје, за да му го врачи решението за куќен притвор пред пресудата во петок за предметот „Таргет Тврдина“.

Денеска за Мијалков беше распишана и меѓународна потерница. Во моментов не е познато каде е екс директорот на УБК.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Според законот, производителите на пластични кеси и понатаму можат да продолжат со работа, но со почитување на пропишаниот стандард за биоразградливост.

Новиот правилник за стандардите за биоразградливост е донесен и се очекува неговото објавување во наредниот број на Службен весник на Република Северна Македонија. До неговото стапување на сила важи постојниот Правилник.

Нема веќе бесплатни пластични кеси, ги укина владата

Владата денеска соопшти дека од 1 декември 2021 година (среда) стапува на сила обврската...

Сопственикот на „Беса транс“ бил втор возач во еден од автобусите, а во разговор со Русковска бил дециден дека во автобусот немало резервни канти со гориво како и пиротехнички средства. Врз основа на информациите од бугарските колеги таа како неточни ги опишува и шпекулациите дека во автобусот имало и материјали за изработка на хероин

Русковска за „Топ тема“: Пожарот во автобусот започнал во багажниот простор над резервоарот

Сопственикот на „Беса транс“ бил втор возач во еден од автобусите, а во разговор со...

Хаџиу ја отфрлил можноста некои од патниците да внесувале запаливи материи. Тој потврди дека и тој и неговото семејство биле дел од патувањето, но патувале со други автобуси. Неговите деца биле во последниот автобус.

СОПСТВЕНИКОТ НА „БЕСА ТРАНС“ ХАЏИУ ЗА БНТ: ВО АВТОБУСОТ НЕМАШЕ ЗАПАЛИВИ МАТЕРИИ, ТУБИТЕ БЕА СО ВОДА

Сопственикот на „Беса транс“ Беким Хаџиу во интервју за БНТ вели дека автобусот пред...