Граѓаните бесни од нереализираните ветувања на Зоран Заев

Објавил: Узунов Бобан | 16 февруари, 2019 8:25

(видео) Граѓаните бесни, Заев исвиркан во Штука и Иловица

Фото/Текст извор: ©магазин

Премиерот Зоран Заев минатата недела беше во посета на населените места Иловица и Штука каде е предвидено да се отвори рудникот Иловица Штука.

Жителите на овие населени места го дочекаа премиерот Заев со свирежи и негодувања поради неговото присуство во населеното место. 

На ексклузивната видео снимка се гледа како откако со најава му е дадено збор на Заев, тој бил негативно дочекан од жителите, погледнете.

Жителите и граѓанските здруженија за време на оваа средба изјавија дека рудникот не треба да биде отворен, бидејќи ќе страда целиот регион, и ќе има несогледливи последици по здравјето.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Но главниот град на метроплоата светот не можеше да го види во полн сјај, не работеа фонтаните кои последниве години станаа симбол на Скопје.

Ќе плаќаме 200.000 евра! – Украден механизмот на фонтаните на плоштад?!

Скопје на 7.мај го привлече вниманието кај сите светски медиуми поради историската...

Граѓанските активисти уште од 2016 та година алармираа дека објектот е дивоградба и прекршува низа закони, но освен Јавното обвинителство кое поднесе кривични пријави за инвеститорот

НАДЛЕЖНИТЕ ГАЈЛЕ НЕМААТ: Завршува изградбата на џамијата во Охрид!

Додека институциите со години си ги префрлаат надлежностите и замижуваат пред проблемот,...