Авионот на лет 627 од Денвер со 166 патници по експлозијата на гумите пролизгал на пистата додека не запрел, пренесува агенцијата АП.

Објавил: Перо Милчин | 16 јуни, 2019 11:19

ВИДЕО: ДРАМА НА АЕРОДРОМОТ ВО ЊУ ЏЕРСИ – На авион му експлодираа гуми при слетување!

Фото/Текст извор: ©онлине магазин

Неколку патници се здобија со лесни повреди кога на авионот Јунајтед ерлајнс му експлодирале гумите при слетувањето на аеродромот во Њуарк, американската сојузна држава Њу Џерси.

Како што пренесува агенцијата АП, авионот на лет 627 од Денвер со 166 патници по експлозијата на гумите се лизгал на пистата додека не запрел. Се уште нема детални информации за случајот.

Минатиот месец се случи авионска несреќа кога руски авион беше „погоден од гром“, а сите преживеани беа евакуирани за 55 секунди.

Авионот, сухој суперџет-100, го напуштил аеродромот во 18:02 по локално време во неделата, упатен кон Мурманск. Неговата екипа испратила сигнал за опасност кога дошло до „дефекти“ во лошите временски услови кратко време по полетувањето.

Авионот потоа се обидел да изврши две принудни слетувања. На првото приоѓање авионот се движел премногу брзо, а на второто автоматските системи потфрлиле, објави руската новинска агенција Интерфакс.

Патниците и екипажот во авионот што мораше да изврши принудно слетување на московскиот аеродром, велат дека бил погоден од гром неколку моменти пред да се урне.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Многу ми е жал што луѓето кои не веруваат дека вирусот постои, само поради тоа што не можат да го видат со голо око..

Уредникот на Канал 5 кој беше заболен од Ковид-19: Скептиците нека ми објаснат дека нема корона и од што почина татко ми!

Кој може мене, на сестра ми и мајка ми, да ни објасни од што почина татко ми, ако „нема...

На полицајците Јанева прво им кажала дека и е доста од се и почнала да се соблекува. Потоа била повикана итна помош и и е дадена инекција за смирување, а таа е префрлена во станот каде ја издржува мерката домашен притвор.

ДО СЕГА НЕ ВИДЕН СКАНДАЛ: Катица Јанева по гаќи и градник во Државниот завод за ревизија!

Според записникот на МВР до кој дојде КУРИР поранешната специјална обвинителка Катица...

Викендов е Духовден или Задушница, кога традиционално, христијаните ги посетуваат гробиштата, се собираат многу луѓе на едно место и се дели храна.

Карантин за Скопје, Тетово, Штип и Куманово од утре 21 до понеделник до 05 часот?

Предлогот на Комисијата за заразни болести е да се воведе карантин за престојниот...