Во знак на благодарност и големиот успех по кој Македонија се уште е во еуфорија, две горди македонски решија да направат песна за европскиот првак.

Објавил: Катерина Крстиќ | 5 јуни, 2019 21:41

ВИДЕО: Европскиот првак Вардар доби нова песна, девојки растуривте!!!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Откако македонскиот ракометен шампион ја освои втората европска титула, цела Македонија се крена на нозе и гордо ги пречека своите миленици од Р.К.ВАРДАР.

Девојките кои напишаа песна за македонскиот ракометен првак Вардар…

Во знак на благодарност и големиот успех по кој Македонија се уште е во еуфорија, две горди Македонки решија да направат песна за европскиот првак кои сами ја напишале.

Црвено-црните донесоа огромна радост во сечие срце и беа инспирација за двете сестри Нев Нешкоска и Калина Нешкоска кои објавија дел од песна која тие ја напишале посветена на големиот успех на Вардар.

Ова е само половина од песната и најава за тоа што наскоро треба да излезе. Звучи неверојатно, браво девојки…

Вардаре,Вардаре, царови растурате, од срце сите вас ве сакаме…

Жестока, лавовска битка, изгинавте на терен, Европа на колена, Вардаре ти си број еден.

Слави Пирин,слави Егеј, силна е Македонија, Вардар македонски ја освои цела Европа…

Браво прави македонски патриотки, Браво одлична песна, Браво девојки растурате, се само дел од коментарите кои ги добија овие девојки…

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Видео

Веднаш интервенираше Брза помоши Боки е пренесен во болница. Но она што го скрена вниманието беше човек во униформа,  кој „културно“ го испраќа покажувајќи кон своите препони.

Ја засрами полициската униформа: Полицаец се фати за половиот орган додека го носат Боки 13 во болница!

Додека првоосомничениот за случајот Рекет, Бојан Јовановски го изнесуваат на носилка,...

Денеска на социјалната мрежа„Фејсбук“ беше споделено видео за кое се верува дека ја прикажува несреќата и последните моменти на раперот.

Протече видео снимка од несреќата во која загина српскиот рапер

Трагедија го потресе регионот откако вчера трагично загина познатиот српски рапер...

Лошо е чувството кога ќе се види како мајката го остава своето бебе. На снимката од сигурносните камери се гледа како го става своето штотуку роденото девојче во одводот. Тоа глутницата кучиња веднаш го забележаа и веднаш пријдоа и го извлекоа бебето на безбедно.

Мајка монструм го фрли бебето во одвод- погледнете како кучиња го спасија

Страшна глетка се случи во Индија, додека неговата мајка го оставила фрлено своето...