Заев тврдеше дека на Владата ќе пишува Република Македонија: Денес буквите отстранети за да се додаде „Северна“

Објавил: Сања Кукиќ | 11 февруари, 2019 10:00

(Видео) Заев тврдеше дека на Владата ќе пишува Република Македонија

Фото/Текст извор: ©онлине-магазин

Од зградата на Владата веќе е отстранет натписот „Влада на Република Македонија“.

Премиерот Зоран Заев, неодамна на оваа тема изјави:

-Многу е важно дома да не бидеме обезличени, да не бидеме обесчестени. Кога влегувавте во оваа Влада, таму пишува Влада на Република Македонија, да не мораме тоа да го смениме, истакна Заев во едно интервју.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

На социјалните мрежи се појавија пост бомби во кои се слуша како Фрчковски се договара со Алберт Муслиу за замачкување на лустрација на Фрчковски.

Дали Фрчко и Алберт Муслиу лажирале лустрација?!

На социјалните мрежи се појавија пост бомби во кои се слуша како Фрчковски се договара...

Како што соопштија од Министерството, новите возила се опремени со најсовремена медицинска опрема.

Разликата е очигледна: Во 2019 година набавени се 12 возила за Итна помош, а во 2012 година дури 70 возила

Денеска Министерството за здравство соопшти дека се набавени нови 12 возила на...