Станува збор за видео кое успеа да го сними екипата на „Папарацо Лов“ кои ја уловија пејачката како излегува од својот дом на високи потпетици со кои се гледа дека едвај оди.

Објавил: Катерина Крстиќ | 6 јуни, 2019 19:09

(ВИДЕО) И се смееше цела естрада: Дара Бубамара се струполи на земја

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Познатата фолк ѕвезда од Србија,  Дара Бубамара буквално се посрамоти пред јавноста. Таа ја изнасмеа целата естрада откако по грешка направи блам пред својот дом во Белград.

Станува збор за видео кое успеа да го сними екипата на „Папарацо Лов“ кои ја уловија пејачката како излегува од својот дом на високи потпетици со кои се гледа дека едвај оди.

Дара Бубамара својата кариера ја започнала во 1993 година, а до денес има бројни хитови

Сексапилната пејачка како и секогаш беше облечена во бели атрактивни панталони кои и ги истакнуваат облините, и длабока блуза со деколте. Но како што коментираат фановите таа едвај го виде тротоарот од своите џиновски силикони. Одејќи кон автомобилот пејачката падна, но за среќа заврши смао со неколку модринки.

Погледнете го хит видеото, поради кое се смее цела естрада…

Инаку вистинското име на пејачката е Радојка „Рада“ Кесиќ, а својата кариера ја започнала во 1993. година. Таа е препознатлива по својата плава коса, но и по својот специфичен глас. Таа ја присвои младата публика со хитовите Ја нечу да га видим и Сви су ту као некада.

Инаку Дара Бубамара пред два месеци беше мета на новинарите поради скандалот со експлицитното видео кое го објави. Таа повторно се најде во центарот на вниманието поради видеоснимката на која се гледа како пејачката става вибратор во уста. Пејачката по скандалот се огласи и изјави дека видеото по грешка го објавила на својот инстаграм-профил. Како што пренесува „Свет“, пејачката сакала видео снимката да му ја испрати на еден маж.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Уште на почетокот, житиро даде коментар дека натпреварувачот фалшира. Сепак Селимовиќ успеа да го воодушеви жирито со втората песна, па гласовите почнаа да се редат. На крајот од настапот успеа да ги освои сите шест гласови од жири комисијата.

СКАНДАЛ ВО ЅВЕЗДИТЕ НА ГРАНД: Менторите ги уценувале натпреварувачите!

Селим Селимовиќ (26) е натпреварувач од Ниш а негов ментор е Вики Миљковиќ, а тие решија...

Пејачката на својот профил на Инстаграм објави фотографија со познатиот режисер Томаж Пандур, кој почина во април 2016 година.

СКРШЕНА ОД БОЛКА: Северина не може да ја сокрие тагата што повеќе го нема: Недостасуваш!

Пoзнатата хрватска пејачка Северина Којиќ имаше многу бурен период, па дури и сега...

По вестите дека парот се смирил и решиле да дадат уште една шанса на љубовта, по што  посвоиле дете, додје и веста која ги шокираше фановите дека парот планира свадба.

БРЕД ПИТ И ЏЕНИФЕР АНИСТОН ПЛАНИРААТ СВАДБА ВО ЈУНИ- неговиот добар пријател откри се за нивната врска!

Познатиот холивудски шармер, познатиот актер Бред Пит и неговата поранешна сопруга,...

Ѓоковиќ во интервју за еден српски медиум ја прокоментира смртта на кошаркарот Коби Брајант, кој го загуби животот во трагична хеликоптерска несреќа. Тој откри дека со Брајант биле блиски, и  дека кога му било најтешко, добил помош токму од него.

Ѓоковиќ за Коби Брајант: Тој ми помогна кога ми беше најтешко во животот

Светскиот број еден тенисер, српскиот миленик Новак Ѓоковиќ кој моментално со своето...