недела, 5 април 2020

MK/ EN/ DEAвтор на песната и аранжманот се на добро познатиот соработник на Лозановски, Лазар Цветковски додека пак текстот го напиша Магдалена Цветковска

Објавил: Катерина Крстиќ | 11 март, 2019 21:38

ВИДЕО: Морници ќе ве полазат од емотивниот текст на новата песна на Лозановски

Фото/Текст извор: ©magazin.mk

Инаку автор на оваа песна и аранжманот се на добро познатиот соработник на Лозановски, Лазар Цветковски додека пак текстот го напиша Магдалена Цветковска.

По три издадени студиски албуми и награди на над 20 фестивали во Макединија и во регионот, Лозановски за прв пат ќе одржи голем солистички концерт годинава под покровителство на „Авалон продукција“.

Од продукцијата веќе известија дека обожавателите на Влатко може да очекуваат голем спектакл на ниво на светските концерти, затоа што Влатко Лозаноски заслужува ваков третман.

Влезниците за големиот концерт на Влатко ќе бидат пуштени во продажба од среда во 09 часот преку продажната мрежа на Авалон низ Македонија и онлајн на avalon.mk, по следните цени и категории а ќе се движат со следниве цени:

ПАРТЕР- 500 денари
ФАН ПИТ- 800 денари
ТРИБИНИ- 700 денари
SILVER SEATS- 800 денари
GOLDEN SEATS- 900 денари
ВИП- 1.000 денари

За потсетување, Лозановски е на сцената повеќе од десет години и има многубројни хитови, а на овогодинешната Златна бубамара доби и награда за најдобар пејач и награда за песната Јако, Јако како песна на годината.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Концерти

Белград ќе биде центар за добра забава, а некој од најпознатите српски пејачи токму тука ќе настапат за новогодишната ноќ.

Чолиќ и Мерлин по 100.000 евра, Цеца ќе пее за 80.000 за Нова Година: Еве колку ќе заработат останатите пејачи за новогодишната ноќ

Повеќето од српските пејачи нема да одмараат за новогодишната ноќ, туку ќе настапат...

Концертот ќе започне во 20. 30 часот со настапот на домашните пејачи: Нино Величковски, Маргица Антевска, Сандра Милковска, како и гостите од Србија, дувачкиот оркестар на Бојан Ристиќ.

ЛЕПА БРЕНА ПРИСТИГНА ВО МАКЕДОНИЈА: Вечерва ќе пее на Градскиот плоштад во Куманово!

Српската звезда Лепа Брена вечерва ќе одржи концерт на Градскиот плоштад, по повод...

На плоштадот Македонија планирано е заедно со основачот на групата, Горан Бреговиќ, да дојдат и поранешните пејачи на бендот – Жељко Бебек, Тифа Војиќ и Ален Исламовиќ.

„Бјело дугме“ со бесплатен концерт за 13 Ноември – Денот на ослободувањето на Скопје

На 17- ти ноември, Скопје ќе го слави Денот на ослободувањето на градот со концерт на...