На видето кое ги освои социјалните мрежи се гледеа снежната бајка која утринава го украси Дурмитор .

Објавил: Катерина Крстиќ | 4 октомври, 2019 10:30

ВИДЕО: Падна и првиот снег во регионот- снежна бајка во Црна Гора

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Во местото Дурмитор, Црна Гора, денеска падна и првиот снег, а температурите се спуштиле под нулата.

На видето кое ги освои социјалните мрежи се гледеа снежната бајка која утринава го украси Дурмитор .

„Тука е вистинско невреме, почна да паѓа и снег. Во автомобилот покажува дека температурата се суштила на два степени“ истакнал еден од мештаните.

Во целиот регион, па и во Цена Гора се очекува променливо облачно време во текот на наредните неколку дена.

Со ова може слободно да кажеме дека падна и првиот снег во регионот. Кај нас исто така се очекува значителен пад на температурите, но услови за снег има само на повисоките планински места. Температурата денеска и во текот на наредните денови ќе се движи во интервал од 10 до 19 степени.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Видео

Сите ја знаеме љубовната приказна од овој филм и сите стоиме на ставот дека би било поубаво кога крајот би бил поинаков. И бил поинаков, но во текот на монтажата бил исфрлен.

ОВА Е КРАЈОТ НА “ТИТАНИК” ШТО НИКОГАШ НЕ ГО ВИДОВМЕ(видео)

Филмот „Титаник“, проект на познатиот режисер Џејмс Камерон, бил озлогласен како...