Ова е дефинитивно најбрзиот нокаут кој обожавателите на ММА борбите имале можност да го видат.

Објавил: Рејхан Бајрами | 7 јули, 2019 11:08

ВИДЕО: Погледнете го најбрзиот нокаут во историјата за само 5 секунди!

Фото/Текст извор: ©онлине / магазинм

Американецот Хорхе Масвидал за само пет секунди го нокаутираше Бен Аскрен во УФЦ 239, што е убедливо најбрз нокаут во историјата.

За само 5 секунди Американецот Хорхе Масвидал, го нокаутираше Бен Аскрен во УФЦ 239 и со тоа ја презеде водечката титула за најбрз нокаут во историјата.

Борбата само што беше почната, а Масвидал со удар од колено во глава го нокаутира Аскрен кој веднаш се сруши на подот, без свест.

Тоа беше најбрзиот нокаут кој обожавателите на ММА борбите имале можност некогаш да го видат.

Исто така Бразилецот Едсон Барбоза го имаше најдобриот нокаут во УФЦ-борбите за 2017 година. Тој го нокаутираше Банеил Дариуш со еден брутален удар со колено и заслужено го доби признанието.

Барбоза го имаше и нокаутот, кој беше прогласен за најдобар во историјата на УФЦ-борбите, против Тери Емит.

Но, во вчерашниот меч убедливо титулата за презеде Американецот Хорхе Масвидал, со што само за 5 секунди го нокаутираше Бен Аскрен.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Актуелно

Форбс веќе 30 години ги следи заработените пари на фудбалерите од играње и реклами, па затоа уредно ги бележи.

ВРТОГЛАВИ СУМИ: Форбс ја објави најновата листа на најбогати спортисти во светот!

Форбс објави најнова листа со најбогати спортисти во светот. На првото место се најде...

Европскиот кадетски шампион во борење, Бесир Алили вечерва се врати во Скопје. Oпштина Чаир и Боречкиот клуб „Лирија“ организираа свечен пречек за шампионот Алили.

Шампионот дојде во Скопје – голем дочек за Бесир Алили!

Македонскиот шампион Алили беше пречекан од голем број граѓани во Плоштадот Скендербег...

Искрени честитки за Бесир Алили, за БК Лирија - Скопје и за Федерацијата за боречки спортови на Македонија и нејзиното раководство.

Македонскиот борач Бесир Алили е ЕВРОПСКИ ШАМПИОН ВО БОРЕЊЕ!

БЕСИР АЛИЛИ ЕВРОПСКИ ПРВАК ВО БОРЕЊЕ (СЛОБОДЕН СТИЛ – 48 кгр) Македонскиот борач Бесир...

Македонскиот воин Даниел Стефановски доцна синоќа го совлада Јану да Круз на настанот Гладијаторс најтс во Цирих, Швајцарија.

МАКЕДОНСКИОТ ГЛАДИЈАТОР Даниел Стефановски освои нова СВЕТСКА БОКС ТИТУЛА- Круз падна на колена!

Македонскиот терминатор Даниел Стефаноски доцна синоќа освои трета светска титула...