Хрватскиот ракометар Игор Карачиќ во Вардар дојде во 2012 година и во овие седум години кај „црвено-црните“ имаше огромни успеси, со македонскиот шампион ја освои Лигата на шампионите.

Објавил: Перо Милчин | 8 јуни, 2019 21:11

(ВИДЕО) Со емотивно видео Игор Карачиќ се ЗБОГУВА од ВАРДАР

Фото/Текст извор: ©онлине магазин

Играчот на Вардар, Игор Карачиќ, се збогува со емотивно видео од ракометниот европски шампион Вардар.

Игир Карачиќ еден од најзаслужните ракометари за победата на Вардар, потпиша договор на три години за Киелце, а со ова Талант Душебаев следната сезона ќе има тројца играчи од Вардар, покрај Карачиќ, членови на Киелце се Циндриќ и Алекс Душебаев.

Хрватскиот ракометар Игор Карачиќ во Вардар дојде во 2012 година и во овие седум години кај „црвено-црните“ имаше огромни успеси, со македонскиот шампион ја освои Лигата на шампионите.

РК Вардар е ракометен клуб од Скопје, двократен и моментално актуелен шампион на Европа и повеќекратен освојувач на Македонската ракометна Супер лига и на Македонскиот Куп.

Во клубот играле најголемите ѕвезди на македонскиот ракомет, како што се: Пепи Манасков, Ванчо Јовановски, Данило Брестовац, Аце Станковски, Љубомир Савевски, Драган Маринковиќ, Зоран Петковски, Горан Андоновски, Александар Јовиќ, Игор Котевски, Стевче Алушевски, Бранислав Ангеловски, Марјан Колев, Кирил Атанасовски, Наумче Мојсовски, Ванчо Димовски, Петар Ангелов, Филип Лазаров, Стојанче Стоилов и многу други македонски репрезентативци.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Актуелно

Македонскиот воин Даниел Стефановски доцна синоќа го совлада Јану да Круз на настанот Гладијаторс најтс во Цирих, Швајцарија.

МАКЕДОНСКИОТ ГЛАДИЈАТОР Даниел Стефановски освои нова СВЕТСКА БОКС ТИТУЛА- Круз падна на колена!

Македонскиот терминатор Даниел Стефаноски доцна синоќа освои трета светска титула...

Преговорите со легендата на словенечкиот ракомет Урош Зорман беа во завршна фаза, но двете страни не се договориле околу помошниците на тренерот.

ОФИЦИЈАЛНО: ОВА Е НОВИОТ ТРЕНЕР НА ВАРДАР!

Македонскиот и актуелен европски првак Вардар ја продолжува традицијата со ангажирање...

Сите овие суми се вкупно најмалку 1.485.000 евра, а доколку Вардар ја освои титулата на неофицијалното светско првенство Супер Глоуб може сумата да биде 1.705.000 евра.

Еве колку милиони евра заработи ВАРДАР ОД ОСВОЕНАТА ТИТУЛА!

Иако пред завршниот турнир во Келн, иднината на силен Вардар беше ставена под знак...