Пукање во Скопје!

Објавил: Рејхан Бајрами | 14 јануари, 2021 19:42

(ВИДЕО ТВ 21) Пукање пред болницата „Св. Наум Охридски“ во центарот на Скопје

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Денеска во 13.04 часот во СВР Скопје било пријавено дека пред деловен објект на во с.Љубош, на регионалниот пат за селата Батинци – Драчево, бил нарушен јавниот ред и мир, со физичка пресметка помеѓу Н.К.(68) и Х.К.(32), кои биле со патничко возило „голф“, од една страна и Н.Р.(48) и М.Р.(30), кои биле со патничко возило „шкода“, од друга страна, при што било употребено и огнено оружје, пренесува Тв 21!

Притоа со повреди се здобиле Н.К. и М.Р., кои биле пренесени во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош.

Директорот на Градската Болница „Св.Наум Охридски“ д-р Љубен Арсенков за Канал 5 посочил дека еден од повредените бил пренесен на Клиниката за максилофацијална хирургија, а според инфомациите се наоѓа во стабилна здравствена состојба бидејќи куршумот завршил во пределот на лицето (вилица) и е надвор од животна опасност, додека пак другото лице кое било примено го градската болница е во критична состојба.

Тој е примен кај нас на интензивна нега, веднаш се направени испитувања. Има комплексна повреда на стомачните органи, односно животно-загрозувачка повреда“, додава Арсенков.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

Преземени биле реанимациони постапки, по што дежурна екипа во 7 часот и 30 минути утринава констатирала смрт.

Д-р Костов за самоубиството: Страшно и тажно, беше пациент под психијатриски надзор

Пациент на 71 годишна возраст, утринава нешто по 7 часот, си го одземал животот скокајќи...

Пациентот се фрлил од првиот кад на Ковид-центарот и не го преживеал падот. Неофицијално, пациентот бил хоспитализиран неколку дена и имал психички проблеми.

Се самоуби ковид пациент со скок од првиот кат на болницата „8 Септември“

Пациент роден 1950 година хоспитализиран во ковид-центарот во ГОБ „8-ми Септември“ се...

Увид направиле полицијата и јавен обвинител при основното јавно обвинителство од Прилеп. Наредена е обдукција.

ТРАГЕДИЈА: Загина 25-годишен ловџија погоден со куршум од лице со кое бил на лов

Дваесет и петгодишен прилепчанец денеска им подлегнал на повредите откако бил погоден...