Да не се збуниме уште на почетокот не се работи за Американскиот претседател Доналд Трамп, туку за неговата најмлада ќерка Тифани Трамп.

Објавил: Сара Фемина | 15 март, 2019 17:20

(видео) Трамп ја посети Србија, уживаше на Скадарлија

Фото/Текст извор: ©онлине магазин

После посетата на рускиот претседател Владимир Путин на Белград, еден член на семејството Трамп се упати во главниот град на Србија и уживаше во српската музика и храна.

Да не се збуниме уште на почетокот, не се работи за Американскиот претседател Доналд Трамп, туку за неговата најмлада ќерка Тифани Трамп.

Според српските медиуми, Тифани Трамп ќе престојува во Белград десетина дена. Медиумите дознаваат дека најмладата ќерка на американскиот претседател синоќа со друштво и со музика се забавувала на Скадарлија до доцна до вечерта.

Тие пиеле и јаделе разноврсни специјалитети од српската кујна и уживале до доцна вечерта.

Тифани Трамп е најмладата ќерка на Американскиот претседател Доналд Трамп. Тифани студира право и се занимава со манекенство од мали нозе, а во Белград била во придружба на своето момче Мајкл Булос, кој живее во Велика Британија.

Тифани и Мајкл планираат да останат во српската престолнина 11 денови, Како што пренесува „Прва ТВ“ тие ќе се задржат во Србија околу 10 дена

Во вторникот наутро Тифани прошетала и го разгледувала Белград.

– Поздрав од Србија – напишала Тифани на кирилица покрај фотографијата на која позира со статуата на Карл Малден, американскиот актер со српско потекло.

По разгледувањето на градот Тифани отишла во хотелот во кој отседнала. Поред хотелот ја чекал службен автомобил на американската амбасада со полициски возила. Освен во Белград, засилени се мерките на безбедност и во хотелот.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Ресторан

Тајните купувачи, ангажирани од SWOT Research ги завршија посетите на угостителските објекти, кои по случаен избор влегоа во трката за Најдобар угостителски објект во 2020 година, по што следуваше сумирање на резултатите, од кои произлегоа заклучоци и препораки за подобрување на услугата во иднина.

ПРОГЛАСЕНИ НАЈДОБРИТЕ УГОСТИТЕЛСКИ ОБЈЕКТИ ВО СКОПЈЕ ЗА 2020 ГОДИНА

Градот Скопје во соработка со Агенцијата SWOT Research, специјализирана агенција за анализа...

Со лансирањето на новата амбалажа на овие две вина, „Тиквеш“ го збогатува веќе широкиот избор во својата палета, создавајќи нови навики во одговорната консумација на вината од оваа категорија, особено во топлите летни месеци.

Омилените „Смедеревка“ и „Розе“ на ВВ „Тиквеш“ отсега и во полулитарска амбалажа

Скопје, 02.07.2020 – Најпопуларните вина од сегментот на традиционални вина на винарницата...

Гостите моментално уживаат во вечерата, а храна има во изобилство. Послужен е шведски стол, со најскапи сирења, пршути, печење неколку врсти на риба и торти.

ГОДИНИТЕ НЕ И МОЖАТ НИШТО: Фатална Цеца блесна во златна толета, погледнете која позната елита дојде на свадбата

Синот на балканската звезда Цеца, Вељко и неговата сега веќе сопруга Богдана Родиќ,...