Фуркан Салиу до Катица Јанева

Објавил: Узунов Бобан | 20 август, 2019 12:00

(видео) Фуркан Салиу до Катица Јанева: Како дојдовте до овде ?

Фото/Текст извор: ©магазин

Новинарот Фуркан Салиу денеска ја начека специјалната јавна обвинителка Катица Јанева на излегување од нејзиниот автомобил пред седиштето на ОЈО, каде што таа треба да даде исказ за случајот „Рекет“.

Таа ќе треба да даде одоговор на повеќе прашања кои се отворија во јавноста, откако минатиот месец беше отворен случајот „Рекет“, во кој засега за рекетирање на бизнисмени се обвинети Бојан Јовановски и Зоран Милески.

Се надевам дека со моите аргументи и со мојата изјава ќе ја забрзам истрагата, изјави кусо специјалната јавна обвинителка.

Новинарот Фуркан Салиу ја начека Јанева на излегување од својот автомобил, пред даде официјална изјава за медиумите и упати прашање до неа: Обвинителке како од најголема надеж за правдата дојдовте до овде? На ова Јанева се насмеа, и му одговори на Салиу: Може да застанам да ви дадам изјава? Погледнете го ова видео кое Салиу го објави на својот фејсбук профил.

Се надевам дека со моите аргументи и со мојата изјава ќе ја забрзам истрагата, изјави кусо специјалната јавна обвинителка во оставка Катица Јанева, која денеска се појави на распит за случајот „Рекет“ во ОЈО

к

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Актуелно

Од МВР потврдија дека на Бујар Османи ќе му биде поднесена прекршочна пријава поради кршење на Законот за патен сообраќај.

Османи заработи прекршочна пријава за зборување по телефон додека вози

Бујар Османи си заработи пријава за сторен сообраќаен прекршок по законот за безбедност...

Тој во моментов работи и во затворот во Идризово, а два пати во неделата доаѓа и во Истражниот затвор во Шутка.

Ова е затворскиот пензиониран психијатар кој ја лекува Катица Јанева во Шутка!

Затворскиот психијатар Мирко Треневски кој пред половина година замина во пензија,...

Таа пред своите колеги тогаш истакна 'Се може да пропадне само СЈО не'. Убедливо и решително се обрати тогаш Катица Јанева на своите колеги во изјава дадена пред целиот колектив пред околу 3 години.

ВИДЕО: Јавно ветување кое Катица Јанева не го исполни и ги извиси своите колеги

Разрешената обвинителка Катица Јанева која беше на врвот на СЈО, по се изгледа не си...