Оваа колекција беше спроведена за време на карантин и се состои од вкупно 20 модели, двојно помалку во споредба со околу 40 прикажани минатата сезона.

Објавил: admin@magazin | 27 септември, 2020 0:53

Викторија Бекам направи фармерки за кои полуде целиот свет: Удобни кои прилегаат на секоја жена(ФОТО)

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Деновиве во Лондон се одржа модната недела, а во согласност со целата година, повеќето модни ревии и колекции се прикажуваат дигитално. Дизајнерката Викторија Бекам планираше да организира мала модна ревија во салонот за 15 лица, но сепак, таа се откажа во последен момент. Наместо тоа, таа вчера сподели видеа и слики од својата нова колекција S / S 21 на својот Инстаграм профил.

Оваа колекција беше спроведена за време на карантин и се состои од вкупно 20 модели, двојно помалку во споредба со околу 40 прикажани минатата сезона.

Фокусот е ставен на основните елементи на самиот бренд: прекрасни едноставни фустани, кошули со големи димензии и елегантен, класичен крој.

Боите се избрани да додадат живост, па нијансите на јоргованот, лимонот и про зелена боја ја разбиваат класичната палета на црна, бела, окер и темносина боја. 

Овие најнови панталони со висок струк се влечат низ подот и ја кријат висината на потпетиците.

Викторија само додаде фармерки во нејзината главна колекција токму затоа што модниот избор на сите нас (оваа година) стана поредовен.

– Колекцијата е едноставна, со фокус на убави силуети, повеќе лежерни кроеви погодни за работа.

Погледнете ги фармерките за кои зборуваме и кои сите наскоро ќе ги носиме 100%.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.