Овој пат, со силна поддршка и на „Војводите“ од Тетово одбележувајќи 10 години меѓусебно братство на двете навивачки групи.

Објавил: Валерија Петрова | 8 декември, 2019 18:47

ВИСТИНСКИ СПЕКТАКЛ: „Комити“ и „Војводи“ прославија 10 години братство, шоу за паметење

Фото/Текст извор: ©онлајн магзин

Фановите конечно дочекаа да се израдуваат на вистински начин… Посетувајќи на најдобрите вардарови времиња, „Комитите“ сервирајќи прекрасно пиротехничко шоу на „Тодор Проевски“ ја прославија есенската титула на Вардар.

Овој пат, со силна поддршка и на „Војводите“ од Тетово одбележувајќи 10 години меѓусебно братство на двете навивачки групи.

Вардар не успеа да ја победи Шкендија (2-2), но без разлика на денешниот резултат, скопската екипа заминува на зимската пауза на првото место со осум бодови повеќе од нивниот ривал.

Вардаровиот голман Филип Гачевски се качи на трибините кај Комити со кои заедно ја прославија есенската титула.

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фудбал

24-годишниот фудбалер на Карик Ренџерс во Северна Ирска починал синоќа најверојатно од срцев удар.

СВЕТОТ ТАГУВА: Познат фудбалер почина во сон – сезонава играл во најдобрата форма во својата кариера

Тага во светот на фудбалот, почина младиот фудбалер Џери Томпсон. 24-годишниот фудбалер...

Тоа значи дека руското знаме и химната нема да бидат дозволени на настани како што се Олимписките игри во Токио 2020, но и на Светското првенство во фудбал 2022 година во Катар.

СКАНДАЛ: Русија суспендирана, нема право на настап на светското првенство во фудбал 2022!

Светската антидопинг агенција (ВАДА) изрече драстична казна за сите руски спортисти....