Пред неколку денови елката ја прими првата дама Меланија Трамп, а истата пристигна во украсена кочија влечена од коњи, со што продолжи божиќната традиција на Белата куќа.

Објавил: Сара Фемина | 2 декември, 2019 19:39

ВИСТИНСКО ЦАРСТВО: Меланија Трамп ја украси Белата куќа за Божиќ(ВИДЕО)

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Во духот на традицијата Меланија Трамп ја накити претседателската резиденција во Вашингтон по сопствен елитен вкус.

Пред неколку денови елката ја прими првата дама Меланија Трамп, а истата пристигна во украсена кочија влечена од коњи, со што продолжи божиќната традиција на Белата куќа.

Во духот на традицијата Меланија Трамп ја накити претседателската резиденција во Вашингтон по сопствен вкус.

Оваа година во Белата куќа доминира белата боја, а вклучени се и црвената и сината боја. Меланија ја презентираше декорацијата облечена во бело, со плетен фустан и долг мантил.

Може да се каже дека празничната сезона официјално започна во Белата куќа. За разлика од минатата година, претседателот Доналд Трамп не присуствуваше на презентацијата на елката.

„Пред неколку децении тие сè уште ја испорачуваа елката во пикап-камион“, рече историчарот Метју Костело од Историската асоцијација на Белата куќа.

„Убаво е што сега го прават тоа повеќе празнично, со божиќна кочија“, додаде Костело.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

До сега можеби и не сте знаеле, но шеф Марк де Јонг има македонско потекло. Неговото семејство живеело во Скопје но по катастрофалниот земјотрес се преселиле во Брисел, каде Марк живеел до пред неколку години.

Вистинска убавица- ќерката на шеф Марк де Јонг ќе ве остави без зборови!

Миленик на публиката кога станува збор за готвењето, со француски шмек. Сигурно погодувате...

Во медиумите веднаш излезе веста дека пејачот кој беше уапсен во март годинава повеќе не е зад решетки.

Пејачот го смени имиџот до непрепознатливост : Панки со бела коса и бела долга брада

Македонскиот пејач, дел од дуото Куку Леле Сашо Каимовски- Панки деновиве е во фокусот...

Цеца Ражњатовиќ само една од пејачките во Србија не ја поканила на свадбената веселба, а тоа е Гоца Божиновска. Но Гоца изјавила дека она не била, но нејзиниот син Мирко Шијан присуствувал.

ЦЕЦА НАПРАВИ ЕДНА УТКА НА СВДАБАТА: Ја заборави да си ја покани својата колешка! ТАА НЕ СЕ ЛУТИ!

Српската фолк ѕвезда Светлана Цеца Ражњатовиќ направи свадба на деценијата за својот...

Така извесен Марко решил да ги шармира своите соседи со аргумент дека е многу згоден и дека кога се ќе биде завршено со реновирањето на новиот тоалет можат да дојдат на заедничко туширање.

ХИТ: ЈАС СУМ ВАШИОТ ЗГОДЕН КОМШИЈА: Вака Марко ги извести станарите дека ќе го руши тоалетот!

Со новите и строги правила на куќниот ред, станарите на зградата мораат да имаат до...