Температурата ќе се движи до 33тиот степен што е пониско од онаа која не очекува наредната недела кога не очекува од понеделник е вистински пекол во Македонија.

Објавил: Катерина Крстиќ | 28 јуни, 2019 14:51

Вистиснки пекол: Од УХМР предупредуваат, следната недела температури до 39 степени

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Подгответе се за тропски горештини од следната недела. Овој викенд времето ќе биде сончево со умерен северен ветер, што ќе придонесе благ пад на температурите.

Температурата ќе се движи до 33тиот степен што е пониско од онаа која не очекува наредната недела кога не очекува од понеделник е вистински пекол во Македонија.

Од понеделник под влијание на топол бран следува период на сончево и многу топло време кога дневната температура насекаде низ земјава ќе биде над 30 степени.

Според УХМР особено треба да бидеме подготвени за во среда кога температурата ќе достигне максимални 39 степени.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Време

Перо Антиќ вози автомобил марка Ферари,но честопати знае своето скапо возило да го остави среде улица, но овој пат случаен минувач постапката на Антиќ успеал да го документира и со фотографија.

ПО БУРНАТА РЕАКЦИИ НА ГРАЃАНИТЕ: Отсрането Ферарито на Перо Антиќ

На ѕидот на сообраќајниот срам османа фотографија на која се гледа автомобилот на...

Инаку времето денеска ќе биде променливо облачно и свежо на север со сончеви периоди. Во утрински часови со локален дожд на југоистокот. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

СНЕГ ВО ОКТОМВРИ:Вистинска зимска идила на Пелистер

Вистинска снежна идила на почетокот на емсец октомрви, снег го обеле Пелистер. Од синоќа...