Единствен пpoблем сега на Вицето му е за кого да навива? За Естудијантес, Бока, Ривер Плата, Пењарол, Расинг или Индепендиенте?

Објавил: Рејхан Бајрами | 12 август, 2019 17:44

ВИЦЕ ЗАЕВ купил куќа во Буенос Аирес и апартман во Пунта дел Есте, Јужноамеричкиот Монте Карло?

Фото/Текст извор: ©infomax

Новинарот Миленко Неделковски на социјалните мрежи објави дека Вице Заев се спрема да замине од Македонија со оглед на тоа што купил имот во Аргентина, држава со која Македонија нема договор за екстpaдиција, држава во која Интepпол нема надлежност, а може да се патува само со македонски пасош.

Новинарот Миленко Неделковски објави статус во кој вели дека братот од Премиерот Заев, Вице Заев, купил куќа во Буенос Аирес и апартман во Пунта дел Есте (Јужноамеричкиот Монте Карло) во соседен Уругвај.

Новинарот Миленко Неделковски објави статус во кој вели дека братот од Премиерот Заев, Вице Заев, купил куќа во Буенос Аирес и апартман во Пунта дел Есте (Јужноамеричкиот Монте Карло) во соседен Уругвај.

.-Готово е, си знаете?! Така ли?
Ако вие не знаете, Вице Заев сигурно знае. Купил куќа во Буенос Аирес и апартман во Пунта дел Есте (Јужноамеричкиот Монте Карло) во соседен Уругвај. Ама во истиот залив, односно устието на Ривер Плата.

Единствен пpoблем сега на Вицето му е за кого да навива? За Естудијантес, Бока, Ривер Плата, Пењарол, Расинг или Индепендиенте? Оти таму Орце од Турново нема клуб.

Пред неколку месеци братот на премиерот Зоран Заев, Вице Заев имаше неформална средба во кафеана со министерот за здравство Венко Филипче.

Причината за средбата која се случила во Дојран помеѓу братот на премиерот Заев и министерот за Здравство, Венко Филипче се уште не е позната во јавноста.

Магазин се оградува од содржината на објавениот материјал. Како портал го пренесуваме материјалот за информирање претходно објавен јавен интерес. *Напомена: Магазин не одговара во однос на вистинитоста на материјалот, нема информација за времето кога тој е снимен, ниту содржината.

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Актуелно

На новите маички кои се голем хит во Грција, стои Сонцето од Кутлеш пред и по Заевото брусење на капаците од шахтите.

Грците се пошегуваа на наша сметка: Носат маички со изгребаното Сонце од Кутлеш

Откако пред четири дена Владата донесе наредба за отстранување на сонцето од Кутлеш...

Како што беше објавено наводно во телефонот на Боки биле пронајдени и експлицитни фотографии од нивното интимно дружење. Порталот објави дека фотографиите сега се во рацете на истражните органи во Скопје, кои утврдуваат дали врската на водителот и српскиот политичар има врска со аферата Рекет.

Пронајдени СМС пораки, експлицитни фотографии и две видеа кои докажуваат дека Боки бил во врска со српски политичар?

Откако завчера српски Телеграф излезе со насловна страна на која стоеше дека Боки...

Како што објави српски Курир, наводно  Боки нагласил дека ако тоа не го направат во рок од три дена, ќе изнесе во јавност докази за нивната вмешаност во рекетирањето, односно вмешаноста во случајот Рекет за кој тој е првоосомничен и во моментот се наоѓа во затворот во Шутка.

Боки 13 бара преместување на психијатрија, се заканил со докази против Заев

Првоосомничениот за случајот Рекет Бојан Јовановски испратил порака до државниот...