Оваа снимка не беше појаснета , најверојатно обвинителството дополнително ќе каже зошто е презентирана.

Објавил: Македонка Димкин | 17 февруари, 2020 17:19

Ви-ЦЕ-то снимен со Кичеец, на разговор за “Субвенции”?!

Фото/Текст извор: ©досие

Снимка на која денеска предизвика најмногу внимание е онаа на која се гледаат неколкумина мажи седнати во кафеана , снимка за јавноста малку нејасна но Јовановски ја појасни.

На снимката е следен сега веќе осудениот Зоран Милевски Кичеец, а е снимен во период кога бил на средба со блиски луѓе на Зоран Заев.

Оваа снимка не беше појаснета , најверојатно обвинителството дополнително ќе каже зошто е презентирана.

Кои се на снимката на паузата пред новинарите откри обвинетитот Јовановски кој тврди дека се работи за братот на поранешниот премиер Вице Заев и неговиот адвокат Ване Андреев.
Обвинителката Руковска вели дека на снимката не ги забележала посочените, но и дека никој од истражителите не ја известил. Милевски е следен и кога влегувал од заден влез во Влада и по кратко време ја напушта зградата.

Утре во судница ќе бидат пуштени разговори во кои има детали од приватен живот на Бојан, снимки кои во судот веќе се слушаа но затворени за јавност. Обвинителката Рускоска побара да бидат пуштени оти одбраната така бара и да се отфрлат сите шпекулации што има на тие снимки.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Османи истакна дека ваквата помош е од големо значење за Македонија особено во овој моменто кога бројот на заразени од Коронавирус во земјава постојано расте.

Сијарто во работна посета на Македонија- со себе донесе 100.000 заштитни маски и 5.000 скафандери

Денеска на скопскиот аеросром вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи...

Трамп рече дека падот на бројот на загинати во Њујорк „може да биде добар знак“ и индикација дека Американците почнуваат да гледаат „светло на крајот од тунелот“.

ТРАМП: Гледаме светло на крајот на тунелот- Лекарите убедени дека следува најтешката недела во САД

Претседателот на САД, Доналд Трамп денес изрази надеж дека е направено балансирање...