Секојдневните непромислени и неспретни дејанија наЗаев и неговите соработници од власта, се само доказдека се наѕира крајот на овој веќе распашан режим, дотолку повеќе што, нивниот крај ќе биде полош и од онојна Груевски. Овој пат нема да има повторна амнестија заЗоран Заев!

Објавил: Стојче Бушин | 19 април, 2021 15:07

Владата на чело со премиерот Заев освен со криминал Собранието го контаминираше и со вирус!

Фото/Текст извор: ©магазин.ми

Премиерот Зоран Заев, заедно со неговите најблискисоработници секој ден тоне во криминал, обрачот околунего со секој поминат ден се стега сеповеќе, единственопрашање на време е кога ќе ја изгуби власта оваакриминогена структура околу Заев.

Токму поради паниката која го зафаќа премиерот Заев, како страв од кривична одговорност за сите злодела и криминали кои ги направи во периодот на неговотовладеење, тој посегнува по уште поголем криминал и репресија, а со тоа и другите околу него ги вовлекува вокриминални дејствија.

Последен ваков случај беавчерашните случувања во Собранието на Македонија, каде премиерот Заев, заедно со спикерот Џафери, прекршувајќи ја одлуката на Собранието и КривичниотЗаконик, поттикнаа два пратеници на кривично дело, приндувајќи ги да се појават на гласање на 32-рата седница и покрај тоа што пратениците беа позитивни наКорона вирусот, што претставува кривично дело споредКЗ Чл. 206 – за што Левица ке поднесе кривична пријавапротив овие два пратеника

Инаку, за да се обелодени вистината во јавноста, којаСДСМ, и особено ковид позитивните пратениципретставувајќи се како жртви ја испревртуваат, доволно е да се погледнат точките на дневен ред од 32-рата седница, и тоа на сајтот на Собранието

Оттаму лесноможе да се види дека 5-тиот пакет економски мерки небеше точка на дневен ред на оваа седница. Имено, Гласањето за 5-тиот пакет мерки НИКОГАШ НЕ БИЛО ДОВЕДЕНО ДО ПРАШАЊЕ ОД ОПОЗИЦИЈАТА, бидејќи истата спикерот можеше да ја свика и на 16 април, но, тоа не го стори. Вчера, за тој пакет економски мерки гласаанад 100 пратеници!

Воопшто не беше потребно присуството на Ковидпозитивните пратеници за изгласување на петтиот пакетмерки, коишто патем, додека медицинскиот персонал низземјава страда од недостиг на заштитна опрема и секојден умираат луѓе како жртви токму на неспособнотоМинистерство за здравствотие дојдоа со скафандери и приватни амбулантски возила!

Секојдневните непромислени и неспретни дејанија наЗаев и неговите соработници од власта, се само доказдека се наѕира крајот на овој веќе распашан режим, дотолку повеќе што, нивниот крај ќе биде полош и од онојна Груевски. Овој пат нема да има повторна амнестија заЗоран Заев

ПОЛИТИЧКА ПАРТИЈА ЛЕВИЦА
19 април, 2021

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Активностите за отстранување ќе ги опфатат физичките или правните лица кои имаат добиено решение за отстранување на бесправно изграден објект и не постапиле во согласност со издадените решенија од страна на градежните инспектори при инспекторатот на Општина Охрид.

Владата ги поддржува активностите на Општина Охрид за отстранување на бесправните градби

Владата на Република Македонија ги поддржува активностите за отстранување на бесправните...

Како што налага ситуацијата, извесно е дека македонските граѓани ќе можат да патуваат само доколку се вакцинирани со Фајзер или АстраЗенека.

Македонците вакцинирани со Фајзер и АстраЗенека ќе можат да патуваат во ЕУ

Европската комисија денеска издаде препорака на странските државјани кои се целосно...

Вкупно 200.000 кинески вакцини денес треба да бидат дистрибуирани во Скопје, Куманово, Штип, Кавадарци, Тетово, Охрид и Битола по што со истите од утре започнува масовната имунизација на населението.

Од среда полициски час од 23 часот, кафеаните да работат до 22.30

Полицискиот час од среда да почнува од 23, а кафулињата да работат до 22.30 часот,  е...

Оваа мерка има за цел да ја поддржи ликвидноста во стопанството и да ја стимулира инвестициската активност на компаниите, како и да сочува што повеќе работни места.

Продолжува поддршката за стопанството – бескаматни кредити од 10 милиони евра, со можност за грант до 50%

СДСМ и институциите што ги предводи креира и реализира навремени и сеопфатни економски...