Легендарниот украински боксер Владимир Кличко се враќа во рингот по двегодишна пензија.

Објавил: Перо Милчин | 23 јануари, 2019 13:48

Владимир Кличко се враќа во боксерскиот ринг

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Легендарниот украински боксер Владимир Кличко се враќа во рингот по двегодишна пензија, тврди Британецот Дилан Вајт.

Украинецот Владимир Кличко беше светски шампион во тешка категорија од 2006 година, а сега планира да им се реваншира на двајцата Британци, Тајсон Фјури и Ентони Џошуа.

Британецот Дилан Вајт е боксерски шампион и требаше да биде првиот ривал на 42 – годишниот Кличко уште во април годинава, но Украинецот ја одбил оваа борба.

Ми ги даде најголемите комплименти и ми рече дека му се потребни барем две борби за да биде подготвен за мене, изјави Вајт и додаде: Владимир Кличко дефинитивно се враќа во рингот.

Тајсон Фјури го победи Владимир Кличко во 2015 година, а Џошуа две години подоцна.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Актуелно

Роналдо ја призна вината дека во периодот од 2011 до 2014 година кога беше член на Реал Мадрид затајувал данок од маркетинг.

Роналдо доби затворска казна и финансиска глоба од 18,8 милиони евра

Португалскиот фудбалски ас, Кристијано Роналдо е осуден на 23 месеци затворска казна...

Улиците по кои ќе се движи претседателот ќе бидат затворени, шахтите заварени, а на зградите ќе има руски снајперисти, додека граѓаните ќе им биде наредено да не излегуваат на терасите,

Путин пристигнува во Србија со 250 руски обезбедувачи и снајперисти

Улиците по кои ќе поминува Рускиот претседател ќе бидат затворени, шахтите заварени,...

Сонот на сите генерации наназад конечно се оствари, па одбојкарите конечно ќе имаат можност да се надигруваат со најдобрите европски селекции.

Вчера ечеше “МАКЕДОНИЈО ТИ СИ БИСЕР БАЛКАНСКИ”

Македонската одбојкарска репрезентација дочека да игра на Европско првенство. Со...