Професорот Владимир Милчин денеска ја искоментира и изјавата дадена за Радио Слободна Европа на министерот без ресор Едмонд Адеми.

Објавил: Рејхан Бајрами | 14 јули, 2019 11:18

Владимир Милчин удри по министерот Адеми: “КАКО НЕ ТИ Е СРАМ”

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

По отворањето на пицеријата кај Чинарот во Охрид не остана рамнодушен ни професорот Владимир Милчин, па напиша жесток коментар на својот Фејсбук профил. Тој повторно се огласи на социјалните мрежи и ја искоментира изјавата на министерот без ресор Едмонд Адеми.

Професорот Владимир Милчин денеска ја искоментира и изјавата дадена за Радио Слободна Европа на министерот без ресор Едмонд Адеми.

Ние сме хистеризирале? Не министерот ги извртува фактите! Се обидува да го одбрани неодбранливото. Пицеријата кај Чинарот се скали? Хотелот во Лагадин е гаража? Како не ти е срам?, напиша Милчин на својот Фејсбук профил.

Нефи Усеини советникот од Општина Охрид, синоќа заедно со градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко, ја пресече црвената лента на церемонијата, по повод отворањето на пицеријата, која е дивоградба лоцирана кај Чинарот во Охрид,

Милчин исто така на социјалните мрежи го искоментира отворањето на пицеријата кај Чинарот во Охрид. Сопственик на локалот „Луна“ е Нефи Усеини, советник од ДУИ, а објектот е изграден на државно земјиште и во заштитен појас на УНЕСКО. 

Оваа фотографија е прст во окото на сите кои се бореа и се борат за право и правда. Наакана и дрска порака: МИ СЕ МОЖЕ, БРЕ! Носете се вие заедно со УНЕСКО! Партискиот пазар гази без оглед на здравиот разум и триумфира во срцето на Охрид, карши Чинарот.

Ако може да се лаже УНЕСКО, може и да се газат критичките гласови и здравиот разум, коментира Владимир Милчин.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фејсбук

"Ова обвинителство ќе биде во хиерахија и субординација кон државното јавно обвинителство".

КАРАКАМИШЕВА: Денес Заев им стави крст на уставните судии кои 4 год не најдоа ХРАБРОСТ да го зачуваат Уставот!

Премиерот, Зоран Заев, денеска на пладне соопшти дека пред Собранието ќе предложи нов...

Несфатливо е што оваа власт се заигра со таков опскурен лик кој болната желба за популарност ја градеше по риалити шоуа во регионот,

Конечно се испостави зошто била шарената револуција: Нивните протести биле само брутална манипулација од еден полусвет

Директорот и уредник на Телма, Атанас Кироски, кој беше дел од Шарената револуција,...

НЕ, НЕМА ДА МУ СЕ ИЗВИНАМ НА СДСМ ЗА БОКИ, ТУКУ СДСМ ЌЕ ИМ СЕ ИЗВИНИ НА ЧЛЕНСТВОТО И НА СИМПАТИЗЕРИТЕ!

Саше БУДАЛЕТИНКАТА бара да му се извинам на СДСМ за “клеветите” дека Боки 13 дејствувал “заедно со власта”

Новинарот Бранко Героски напиша статус на социјалните мрежи во кој пишува дека нема...

Сега ги повикувам жртвите на случаите на рекет и изнуда храбро да сведочат и да му помогнат на Обвинителството да го документира случајот.

Героски: “Ги повикувам жртвите на случаите на рекет, храбро да сведочат и да помогнат на Обвинителството”

Новинарот Бранко Героски напиша статус на социјалните мрежи во кој ги повикува жртвите...