Модератори на Отвореното студио се: Марија Митева портпарол и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски портпарол и Наум Стоилковски портпарол.

Објавил: Перо Милчин | 18 јуни, 2022 19:41

ВМРО-ДПМНЕ го почна протестот со отворено студио од пред владата

Фото/Текст извор: ©fokus

Опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, попладнево го почна протестот под мотото „Премногу е!“, со отворено студио од пред зградата на владата.

Гости во отвореното студио со кои ќе се разговара за причините за промени се претседателите на партиските комисии и тоа:  

Цветан Трипуновски претседател на комисија за земјоделство, шумарство и водостопанство; Синиша Ивановски претседател на комисија за транспорт и инфраструктура; пратениците Бојан Стојановски, Љупчо Пренџов, Ели Панова, Елена Маркова Велинова претседател на комисија за енергетика; Стефан Андоновски меѓународен секретар на партијата, Весна Јаневска претседател на комисија за образование и наука; Игор Николов претседател на комисија за здравство; Гордана Силјановска Давкова пратеник и универзитетски професор, Звонимир Јанкуловски, поранешен амбасадор и професор, Миле Лефков пратеник и Ристе Симеонов член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ.

Модератори на Отвореното студио се: Марија Митева портпарол и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски портпарол и Наум Стоилковски портпарол.

Централниот настан на кој свое обраќање ќе има претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф. д-р Христијан Мицкоски најавен е во 20 часот, а пренос во живо има на фејсбук каналот на Христијан Мицкоски, и на фејсбук и јутјуб каналот на ВМРО-ДПМНЕ.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Настани

Огромна река народ од десетици илјади ги преплавуваат улиците во протестот против бугаризација на Македонија со предлогот на Европската Унија.

ПРОТЕСТИТЕ ПРОДОЛЖУВААТ – ВЛАДАТА УТРЕ ЌЕ ГО УСВОЈУВА ПОНИЖУВАЧКИОТ ПРЕДЛОГ!

ПРОТЕСТИТЕ ПРОДОЛЖУВААТ – ВЛАДАТА УТРЕ ЌЕ ГО УСВОЈУВА ПОНИЖУВАЧКИОТ ПРЕДЛОГ! Огромна...

Средбата е дел од низата планирани консултативни средби на Ковачевски со лидерите на опозицијата, како дел од широката консултација за предлогот на француското претседателство.

Почна средбата Ковачевски – Мицкоски во Клубот на пратениците

Почна средбата Ковачевски – Мицкоски во Клубот на пратениците! Во Клубот на пратениците...

„Ако Европа не е подготвена да не прими нас, цивилизираните Македонци на цивилизиран и достоинствен начин таму каде што ни е местото, а тоа е во Европа, ќе почекаме за кога ќе дојдат

Мицкоски пред почетокот на собирот пред Владата: Македонскиот идентитет пред и над сѐ

Лидерот на опозицијата ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски пред почетокот на сенародниот...

Третото издание на парадата на гордоста ќе се одржи во последната сабота од јуни под мотото „Излези за љубов! Достоинство. Еднаквост. Правда

Годинешната парада на гордоста ќе се одржи на 25 јуни со мотото „Излези за љубов!“

Националната мрежа против хомофобија и трансфобија  одржа прес-конференција на...