Љубителите на сармата требада знаат дека и таа има рок на траење. Без разлика дали е посна или мрсна, сармата доколку ја чувате во ладилник трае 3-4 дена најмногу, не повеќе. Оние кои практикуваат д аја замрзнуваат треба да имаат на ум дека замрзната сарма се чува до 4 месеци. 

Објавил: Катерина Крстиќ | 29 декември, 2019 12:55

Внимавајте со сармата и руската салата за празниците- колку дена е рокот?

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Уште само неколку дена не делат од лудата ноќ. Новогодишната трпеза секогаш е полна а секако на неа не може а да нема сарма.

Љубителите на сармата требада знаат дека и таа има рок на траење. Без разлика дали е посна или мрсна, сармата доколку ја чувате во ладилник трае 3-4 дена најмногу, не повеќе. Оние кои практикуваат д аја замрзнуваат треба да имаат на ум дека замрзната сарма се чува до 4 месеци. 

Богатата трпеза за празниците најчесто е замка за прејадување. Јадете умерено и во помали количини

Освен тоа на трпезата секогаш има и руска или француска салата кои се царици на трпезата. Но внимавајте тие се лесно расипливи поради мајонезот.

Треба да се чуваат во ладилник на четири степени и рокот им е до три дена.

Внимавајте за празниците, тие секогаш се замка за прејадување.Лекарите и нутриционистите апелираат до граѓаните за време на празниците да водат сметка и да не западнат во замка на прејадување и претерување со пиење, посебно на оние кои постат и кои, после неколку недели, за Божик ќе јадат мрсна храна.

Придржувајте се до строгите секојдневни правила и водете сметка исхраната да биде редовна, умерена и разновидна.

Оние кои постат треба да внимаваат на преминувањето од посна на мрсна исхрана. Никао немојте нагло да започнете со јадење мрсна и тешка храна доколку сте постеле, бидејќи тоа го оптоварува желудникот. 

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Совети

„Најголем ризик од инфекција има во затворените простори“, објаснува д-р Сара Кејт, професор по хирургија во Њујорк и додава дека отворените области се најбезбедни.

ДЕСЕТ МЕСТА КОИ ТРЕБА ДА ГИ ИЗБЕГНУВАТЕ ВО ДОБА НА КОРОНА!

За време на пандемија на коронавирус, многумина ги избегнуваат продавниците во трговските...

Во Европа, бројот на производителите на пиво се зголемил од 3.600 во 2010 година на 7.500 во 2017 година. Притоа, вкупното европско производство на пиво во 2017 година изнесувало 38 милијарди литри, а потрошувачката изнесувала 355 милијарди литри. Од даночните давачки со кои се оптоварува пивото во Европа биле собрани приходи од 40 милијарди евра.

Колку литри пиво годишно се пие во Македонија?

Пивото е алкохолен пијалак кој настанува со ферментација на скробеста супстанца (житни...

Тој изрази уверување дека правилното управување со пандемијата на вирусот корона ќе доведе до побрзо економско закрепнување, пренесува АНА.

ГРЧКИОТ ПРЕМИЕР НАЈАВИ: Ако се биде како што треба ќе ги отвориме границите на 1 јули!

Грчкиот премиер Киријакос Мицотакис најави дека земјата ќе ги отвори своите граници...

Во мијалникот има повеќе од 500.000 бактерии во просек - десет пати повеќе отколку во просечниот тоалет, потврдија студиите.

ОВДЕ СЕ НАОЃААТ БАКТЕРИИ И ВИРУСИ: Кои се највалкани места и работи во вашиот дом!

Секогаш во вашиот дом постои нешто што сè уште не сте успеале детално да го исчистите....