Имено таа се појави со својот сопруг Немања Живојиновиќ на 60-тиот роденден на пејачката Ана Бекута.

Објавил: Катерина Крстиќ | 12 септември, 2019 14:52

Водителката на „Sвездите на Гранд“ поминува низ вистински пекол

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Познатата српска водителка Сања Кужет која на јавноста и е позната по музичкото шоу „Sвездите на Гранд“ поминува низ вистински пекол.

ФОТО: M.M./ATAImages.

Имено таа се појави со својот сопруг Немања Живојиновиќ на 60-тиот роденден на пејачката Ана Бекута.

Во последно време Сања го крие приватниот живот од очите на јавноста, сепак таа овој пат во интервју за српски Блиц, призна дека во моментот поминува низ исклучително тежок период.

– Нема убави работи што се случуваат приватно во мојот живот. Вечерва се потрудив да ја испочитувам Ана и да бидам вистинска пријателка. Сакам да си покажам дека некои работи во животот можам да ги погледнам повторно од позитивна страна – рече Сања.

водителката откри дека всушност станува збор за нејзините родители, но не сака да  образложува, туку само на кратко одговорила на прашањето:

– Во прашање е болест на родителите.

Но водителката сепак  покажа дека знае да остане позитивна и покрај лошите работи кои и се случуваат во ммоментот, па цела вечер беше видливо насмеана и со ведар дух и како што вели со тагата на крај излегува професионално.

– Мојата насмевка е понекогаш маска, понекогаш вистинска, но станав суров професионалец. Тоа си го докажав кога го работев претходното финале на „Ѕвездите на Гранд“, кога добив некоја непријатна вест тоа утро – додаде Сања.

На прашањето на новинарката што решила да се појави со својот сопруг, со кој не ја гледаме толку многу во медиумите, на прославата на роденденот на Ана, Сања одговори:

– Вечерва сме поканети како двојка и мислам дека е сосема коректно ако некој ве покани така и двајцата да се појавиме.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Власта Ружиновска е поранешна репрезентативка на македонската одбојкарска репрезентација, а настапуваше и во селекцијата во одбојка на плажа.

СИНОТ НА ЃОРГЕ ИВАНОВ ЗАЉУБЕН ДО УШИ: Ова е неговата девојка, која по професија е одбојкарка(фото)

Синот на поранешниот претседател Ѓорге Иванов, Иван е во врска со спортистка. Поточно,...

„Во сандаче на дното од езерото беше изненадувањето за Матеја, таа кажа ДА и среќно изнуркаа на површината“, велат од „Акватек“.

РОМАНТИЧНО:Момче запроси девојка на дното од Охридско езеро

Уште едно уникатно запросување ја разнежни македонската јавност. Момчето реши да ја...

Имено Карлеуша се присети на почетоците на својата кариерата и пред јавноста откри дека всушност колешка Цеца Ражнатовиќ немала убави зборови за неа. Карлеуша истакна дека Цеца како постара колешка не и дала никаква поддршка и наводно и рекла дека никогаш нема да успее во шоу бизнисот и оти е дебела.

Не ме поддржуваше, и ме навредуваше- Карлеуша конечно прозборе за ривалството со Цеца

Конечно познатата српска пејачка Јелена Карлеуша ткри пред јавноста која е причината...

Имено радосната вест рва ја објави нејзината најдобра пријателка Тамара Тодевска , а нејзините најблиски цела вечер славеа за малечката Кира.

Преслатка: Катарина Ивановска ја објави првата фотографија од ќеркичката Кира

Катарина Ивановска пред два дена се породи по вторпат, а вчера ја објави првата фотографија...