Допрва ќе се утврдува идентитетот и причината за смртта на жената, која според првите информации била на возраст 60-70 години.

Објавил: Сара Фемина | 3 ноември, 2019 9:51

(ВОЗЕНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)Пронајдена мртва жена во Вардар!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Женско тело вчера беше извлечено од водите на реката Вардар во Скопје, во близина на пешачкиот мост кај Железничка станица.

Жената не била пријавена за исчезната. 

Од МВР за МИА потврдија дека се работи за повозрасна жена, родена 1951 година.

Телото е без видливи траги на насилство и е дадено на обдукција.

Жената kај себе немала документи за идентификација. Допрва ќе се работи на утврдување на нејзиниот идентитет.

Исто така неодамна жител на селото Кочилари, велешко, пријавил дека во водите на реката Вардар било пронајдено машко тело без траги на насилство.
МВР соопшти дека по завршување на увидот било утврдено дека се работи за лицето Л.С.(77) од Велес.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

Министерот за здравство Венко Филипче кој беше во посета на повредените пациенти хоспитализирани на КАРИЛ, попладнево изјави дека четворица од повредените се во тешка состојба со висок степен на изгореници.

Четири лица повредени во експлозијата во Романовце се со висок степен на изгореници

Голема трагедија ја потресе денеска Македонија, откако животот го загубија три деца...

„Причината за пожарот е експлозија на плинска боца. Роднините и соседите ги изнеле повредените, по што ние околу еден час го гасневме пожарот“, велат пожарникарите.

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Три деца загинаа, шестмина повредени oд експлозија на плинска боца во Романовце

Утрово во куќа во кумановското село Романовце настанал голем пожар при експлозија...

Полициски припадници од Полициска станица Кисела Вода го уапсиле лицето  В.С.(47) од Скопје, бидејќи ја нападнал својата мајка. 

ХОРОР ВО КИСЕЛА ВОДА: Со нож ја прободел сопствената мајка, а потоа жива ја запалил

Вчера, на 21.02.2020 попладне околу 16,23 часот на ул.„Сава Ковачевиќ“ се случувала вистинска...