Допрва ќе се утврдува идентитетот и причината за смртта на жената, која според првите информации била на возраст 60-70 години.

Објавил: Сара Фемина | 3 ноември, 2019 9:51

(ВОЗЕНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)Пронајдена мртва жена во Вардар!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Женско тело вчера беше извлечено од водите на реката Вардар во Скопје, во близина на пешачкиот мост кај Железничка станица.

Жената не била пријавена за исчезната. 

Од МВР за МИА потврдија дека се работи за повозрасна жена, родена 1951 година.

Телото е без видливи траги на насилство и е дадено на обдукција.

Жената kај себе немала документи за идентификација. Допрва ќе се работи на утврдување на нејзиниот идентитет.

Исто така неодамна жител на селото Кочилари, велешко, пријавил дека во водите на реката Вардар било пронајдено машко тело без траги на насилство.
МВР соопшти дека по завршување на увидот било утврдено дека се работи за лицето Л.С.(77) од Велес.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

По барање на надлежен Јавен обвинител, ќе биде извршена обдукција, која треба да ги утврди причините за смртта на младото девојче, информира СВР Охрид.

ТРАГЕДИЈА ЈА ПОТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА: Почина 14 годишно девојче од Лабуништа!

Утрово во 06 часот и 30 минути, во ОВР Струга, пријавено е дека, во Општата болница во Струга,...

Според првичните неофицијални информации, гробницата е пронајдена после полициската станица на патот кој води кон Козјак.

ЕКСКЛУЗИВНО ФОТО: Едно тело пронајдено во гробница на патот кон Козјак!

Секторот за внатрешни работи Скопје (СВР Скопје) синоќа пронајде гробница на Матка,...

Неговото срце не издржа. Единствената поткрепа на девојката замина, но зад себе остави долгови кон банките кои 21-годишната штипјанка не може да ги плати, пишува Алфа.

ТРАГЕДИЈА: Почина таткото на девојката која БЕШЕ ТЕПАНА ОД ДВАЈЦАТА НАСИЛНИЦИ ВО ШТИП

Судбината продолжува да се подигрува со животот на 21-годишната девојка којашто беше...

„Вистина e, пoчинa татко ми од тоа злo“, потврдува низ coлзи неговиот син Мартин Вучиќ. Според него, ceмејството дoзнaлo дека e пoзитивен пред десетина дена, но „не било стpaшно“.

Се огласи Мартин Вучиќ: ВО ШОК СМЕ – Не можеме ниту да го иcпpaтиме како треба

Утринава јавноста ја дочека со неверување веста дека во својата 65-та година почина...